MENU
klinika
Ekspertiza mjeko-ligjore

Rasti Kacifas dhe makinacionet pas vdekjes së tij

Opinion

Pse po ikin (hjekin) dorë nga “shtetësia” kosovarët?

Nga Fadil Maloku 1. Heqja dorë nga “shtetësia e Kosovës”, është edhe nje indikator i...

Nga Col Mehmeti

Çka kish ba Skënderbeu në prag të revolucionit demokratik të qershorit 1924?

Drama e brendshme personale në nji situatë të skajme ekzistenciale, ma shumë sesa çdo rrethanë...

Nga Mentor Nazarko

Karriera ushtarake e Kacifas, përcaktuese e veprimit të tij ?

Ngjarja tragjike që ka ndodhur në Bularat të Gjirokastrës ku humbi jetën një shtetas shqiptar,...

Opinion

Në përpjekje për të njohur dhe luftuar BIXHOZIN

Nga Igli Tola Koncepti i lojërave të fatit, edhe pse në trajta primitive dhe simpliste...

Nga Fadil Maloku

Kosovën, po e bankroton politika diletante!

1. Në Kosovë, sentenca e idiomës “brainwashing” apo “shpërlarjes së trurit”, që ndryshe në politikën...

Opinion

Në lidhje me ngjarjen e djeshme!

Nga Alban Daci  1.Nuk e kuptoj vazhdimësinë e vendosjes së flamujve grek në territorin e...

Pas ikjes së Xhafës, hamendje për arsyet dhe pasardhësin

Ushtarakët drejtojnë policinë në situatë të jashtëzakonshme. A jemi në të?

Nga Mentor Nazarko/ Largimi i Ministrit Xhafaj në një ditë fundjave, ka marrë vëmendje maksimale...

Nga Alban Daci

Pse deputetët e Veriut janë “përfaqësuesit” më të këqinj

Politika shqiptare, siç duket, na ka futur të gjithëve në një qorrsokak, nga ku zor...

Nga Shpëtim Nazarko

Kush janë agjentët e vërtetë që hedhin në erë Shqipërinë?

Në llumin mediatik të këtyre ditëve të fundit u prodhua edhe një varjant tjetër “alla...

Nga Lutfi Dervishi

“Lista e Greqisë, lista e turpit që denigron gazetarët”

Nëse kërkon në “Google” për “listën e emrave të gazetarëve shqiptarë që janë financuar me...

Idrizi shpjegon 'misterin' e pagesës greke

Çamëria është sa e imja aq edhe e çdo shqiptari

Nga Shpëtim Idrizi/ Çamëria është sa e imja aq edhe e çdo Shqiptari. Të nderuar...