MENU
klinika
ANDI BUSHATI

Berisha “non grata”, më keq vonë se kurrë

"Duan të dobësojnë PD"

Revoltohet Lubonja: “Non grata” Berishës, mbështetje që i jepet Edi Ramës për ndryshimin e kufijve në Ballkan

Fatos Lubonja ka një analizë ndryshe të asaj që ndodhi sot, ku ish-presidenti dhe ish-kryeministri...

Frrok Çupi

Nga vrasja e Santos deri te ç’shenjtërimi i politikës

E shkruar me nxitim, si në sallën e operacionit: Trupi i Drejtësisë po del me...

Fushata zgjedhore

Nazarko: Basha krijoi frymë për ndryshim tek rinia, por nuk u përcoll në fshat

Për analistin Mentor Nazarko, Lulzim Basha krijoi frymë ndryshimi, kryesisht tek rinia urbane. Në studion...

Skënder Minxhozi

Një parti që po nis ta shohë humbjen si normalitet

Lulzim Basha as dha dorëheqje të parevokueshme, as iku të paktën disa ditë nga zyra,...

Shpëtim Nazarko

Pse, Rama është gabim në Strategjinë Kombëtare?

         Pse, Strategjia Kombëtare e Kryeministrit, është thellësisht e gabuar… Kryeministri e...

“Reformat e bëra nga Rama në funksion të këtij qëllimi”

Lubonja: PS, projekt për të kapur të gjitha institucionet

Analisti Fatos Lubonja foli për një projekt të rrezikshëm të kapjes së të gjitha institucioneve...

"Ja përse e do Rama dhe ndërkombëtarët"

Frrok Çupi: Lulzim Basha është “i llastuari” politik i opozitës

Analisti, Frrok Çupi, e lexon ftesën e kryeministrit për bashkëpunim me kreun e PD-së, Lulzim...

Nga Preç Zogaj

Vetoja bullgare kundër Maqedonisë së Veriut s’ka pse zë Shqipërinë

PREÇ ZOGAJ Axhenda europiane e zgjerimit, në vendnumëro prej disa vitesh në dëm të Shqipërisë dhe...

Opinion

Konventa evropiane kundër dhunës ndaj grave “shpëton jetë”

Pas një dekade, Konventa e Stambollit është bërë më e rëndësishme se kurrë si një...

Eduard Zaloshnja

A u rritën PS e PD në kurriz të LSI-së?

Për të ditur se sa votues iu shtuan/pakësuan partive që arritën të fitojnë mandate parlamentare,...

"Rama, kërkon të distancohet nga e keqja për të ruajtur pushtetin"

Zhvillimet e fundit politike, Nazarko: Ankimimet e PD legjitime, tregon që është një parti moderne

Analisti i njohur Mentor Nazarko, i ftuar përmes një lidhje ‘Skype’ në rubrikën “Opinion” në “News 24”, komentoi...