MENU
klinika
Nga Ben Andoni

E ardhmja e liderëve të Shqipërisë dhe Kosovës do matet edhe me sjelljen ndaj Vuçiç

Nga Preç Zogaj

Edi Rama ka qenë më i madh se operativët dhe shefat e ish Sigurimit

Nga Preç Zogaj: Shkrimtari Visar Zhiti, ish i burgosur politik, tregon një episod nga viti...

Nga Bedri Islami

A do të realizohet profecia e Moikom Zeqos mbi “vdekjen e bardhë” të partive të mëdha?

Nga Bedri Islami Botuar në DITA Sido që vendosë gjykata e Tiranës, mbi qenien ose...

Nga Artur Ajazi

Opozitë, me ‘5 pyetje nga selia’

Nga Artur Ajazi Risia e Sali Berishës pas afro 32 vitesh në krye të partisë...

Nga Ben Andoni

E ardhmja e Kosovës dhe e Serbisë dhe tollovia meskine e Tiranës

Nga Ben Andoni Kanë mbetur dhe pak ditë nga 1 Shtatori i vitit 2022. Kosova...

Nga Plator Nesturi

Retorika e shtatorit të nxehtë e në kaos

Pas pushimeve, duhen dhe ca të tjera pushime. Kjo moto butaforike verore ka qenë shumë...

Nga Ditmir Bushati

Nevojitet një ‘Pakt për Europën’

Intervistë e ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati rreth integrimit europian të Shqipërisë * BE-ja duhet...

Nga Frrok Çupi

Kryengritje nën krahët e B-52, Saliu bektashi dhe spiunët që kanë lidhje me Teheranin

Nga Frrok Çupi Kryengritja kundër Amerikës ka nxjerrë ‘krahë’ me kohë edhe pse nuk po...

Nga Yuri Kim

Gjashtë muajt e rezistencës, qëndrueshmërisë dhe vendosmërisë së Ukrainës

NGA YURI KIM Ukrainë, një vend i sulmuar nga Rusia prej vitit 2014, tashmë u...

Nga Lutfi Dervishi

Na nevojitet jo një, por 7 revolucione!

Nga Lutfi Dervishi Shpesh flitet për revolucion, bëhet thirrje për revolucion, caktohet afati për të...

Nga Mero Baze

Përpjekje e dyshes Berisha-Meta për tu vetëviktimizuar

Nga Mero Baze Sali Berisha dhe Ilir Meta po përpiqen të “viktimizohen” për shkak të...

Nga Mero Baze

Opozita pret që Berisha e Meta t’i shpëtojë nga Rama, ata presin që populli t’i shpëtojë nga SHBA

Nga Mero Baze Ilir Meta u kërkoi sot qytetarëve shqiptarë të ngrihen në revoltë popullore...