MENU
klinika
"Ja pse hyrja në lojë e Agron Shehajt e vë në pozitë të vështirë"

Gara për kryetar në PD/ Mentor Nazarko: Basha është më i favorizuar

Shkarkimi i presidentit

Minxhozi: Meta e ka një hall, reagoi më ashpër se vetë Berisha për vendimin e DASH

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta dhe refuzimi i këtij të fundit për...

Shkarkimi i Metës

Shpëtim Nazarko: Kushtetuta në kohë lufte është letër, kësaj radhe PS ka gur të rëndë

Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 thotë...

Zheji: 3 kandidatët s’kanë protagonizëm politik

A rrezikohet Basha në zgjedhje? Lubonja: Rreziku më i madh është vetja

Teksa në 13 qershor do të zhvillohen zgjedhjet për kryetar të PD-së, Lulzim Basha do...

Berisha non grata

Zheji: PD mund të detyrohet të pranojë ofertën e Ramës për bashkëqeverisje 

Analistët Fatos Lubonja dhe Artur Zheji, të ftuar në emisionin “Pikat mbi i” në “News...

ANDI BUSHATI

Berisha “non grata”, më keq vonë se kurrë

ANDI BUSHATI Të gjithë ata që janë ndjerë të ligështuar në janarin e vitit 2011,...

"Duan të dobësojnë PD"

Revoltohet Lubonja: “Non grata” Berishës, mbështetje që i jepet Edi Ramës për ndryshimin e kufijve në Ballkan

Fatos Lubonja ka një analizë ndryshe të asaj që ndodhi sot, ku ish-presidenti dhe ish-kryeministri...

Frrok Çupi

Nga vrasja e Santos deri te ç’shenjtërimi i politikës

E shkruar me nxitim, si në sallën e operacionit: Trupi i Drejtësisë po del me...

Fushata zgjedhore

Nazarko: Basha krijoi frymë për ndryshim tek rinia, por nuk u përcoll në fshat

Për analistin Mentor Nazarko, Lulzim Basha krijoi frymë ndryshimi, kryesisht tek rinia urbane. Në studion...

Skënder Minxhozi

Një parti që po nis ta shohë humbjen si normalitet

Lulzim Basha as dha dorëheqje të parevokueshme, as iku të paktën disa ditë nga zyra,...

Shpëtim Nazarko

Pse, Rama është gabim në Strategjinë Kombëtare?

         Pse, Strategjia Kombëtare e Kryeministrit, është thellësisht e gabuar… Kryeministri e...

“Reformat e bëra nga Rama në funksion të këtij qëllimi”

Lubonja: PS, projekt për të kapur të gjitha institucionet

Analisti Fatos Lubonja foli për një projekt të rrezikshëm të kapjes së të gjitha institucioneve...