MENU
klinika
Legjenda e boksit botëror

E përplas makina, humb jetën Rocky

Luan ekipi Kika

Kosovë, stadiumi dhe tribuna më e veçantë

Në botë ka shumë stadiume të veçanta, qoftë për nga arkitektura, numri i vendeve, risitë...

Ndryshime nga 2019

Revolucion i Formula 1 për “pole position”

Vitin e ardhshëm pritet revolucion sa i përket provave zyrtare në Formula 1. Departamenti menaxherial...

Përçahet Barcelona

Krisen marrëdhëniet mes Messit dhe Pique

Sikur të mos mjaftonte ecuria jo e mirë në 3 ndeshjet e fundit në kampionat...

Episodi në Ryder Cup

Golfisti gjuan keq, tifozja humb shikimin

Fituesi i US Open në golf, Brooks Koepka, dëmtoi rëndë një spektator në fillim të...

Pritet reagimi i bardhebluve

Asnjë ndryshim, Tirana konfirmon trajnerin

Në ditën që të gjithë prisnin largimin e tij nga Tirana, braziliani Ze Maria u...

Flet Ansi Agolli

“Krenar që përfaqësoj vlerat e Shqipërisë”

Para pak ditësh u organizua ceremonia e shpërndarjes së çmimeve të “Albanian Sports Ambassador”, ku...

Vendimet e Disiplinës

Vetëm gjoba për derbin, pezullime te Burreli

Komisioni i Disiplinës në FSHF ka vendosur që të ndëshkojë me një gjobë të lehtë...

Kampioni olimpik

Shkrin medaljen për unazën e fejesës

Një gjest që ka habitur të gjithë. Sportisti italian i garave të biathlon (ski dhe...

Videoja e tij bëhet virale

Kërcimi i Maradonës në dhomën e zhveshjes…

Ai thuajse çdo ditë përbën lajm. Qoftë kur fiton, qoftë kur flet, por edhe kur...

Gjesti i tifozit të “Plisave”

Hiqet flamuri i Kosovës, vihet i Shqipërisë

Ka ndodhur në mes të kryeqytetit të Kosovës. Një ngjarje që ka shkaktuar shumë reagime...

Lojërat Olimpike Dimërore

Olimpiada 2026, “sherr” mes Torinos e Milanos

Organizimi i Lojërave Olimpike sjell përfitime të mëdha për një qytet nga pikëpamja e infrastrukturës,...

REKLAMA