MENU
Boks, peshat e rënda

Joshua shmang Furyn, do duel me Wilder

Williams në US Open

Nuk ka surprizë mes motrave, fiton e njëjta

Duel i përsëritur, por fituesja është e njëjta. Edhe ndeshja e 30-të mes tyre nuk...

Video e postuar nga ish-kampioni

Wladimir Klitschko nuk harron reflekset në boks

Ka qenë kampion i padiskutueshëm, por ai edhe në moshën 42-vjecare nuk e lë stërvitjen....

Euro Volley U-19 Femra

Organizimi i Europianit, sukses i Shqipërisë

Shqipëria është mikpritëse e një veprimtarie madhore të volejbollit ndërkombëtar, pasi nga data 1 deri...

Rekordmeni i botës në atletikë

Usain Bolt debuton si futbollist profesionist

Më në fund, pas shumë seancash stërvitore, legjenda e atletikës botërore ka zbritur në fushë...

Shkatërrohet Sauber i Ericsson

Panik në Monza, piloti aksidentohet keq

Një aksident i frikshëm ka ndodhur sot pasdite gjatë sesionit të dytë të provave të...

Tenis, US Open

Short kapriçoz për motrat Williams

Shorti ka qenë kapriçoz për dy motrat Williams në turneun amerikan të tenisit US Open....

Lojërat Olimpike 1936 në Berlin

Bota me fat, Olimpiada do bëhej vetëm në Gjermani

Nëse Gjermania do të kishte fituar Luftën e Dytë Botërore dhe do të kishte vijuar...

Turneu amerikan i tenisit

US Open, eliminohet numri 3 në botë

Pas eliminimit të rumunes Halep, numrit një në botë, edhe tenistja spanjolle Garbine Muguruza, numri...

Boks, peshat e rënda

Joshua harron Furyn, piketon Dillian White

Pas marrëveshjes që Tyson Fury dhe Deontay Wilder arritën mes tyre për të dueluar në...

Anulimi i garës

Arsyet pse s’u zhvillua Moto GP në Silverstone

Anulimi i garës së Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Moto GP për...

US Open, New York

Pretendentët kalojnë pa problem turin e parë

Janë luajtur ndeshjet e fundit të raundit të parë të grand slam të US Open,...