MENU
klinika
Ish-kampioni i Formula 1

Vjen përgënjeshtrimi për familjen Schumacher…

Kombëtarja e Meshkujve

Volejboll, Shqipëria i nis keq eliminatoret e Europianit

Kombëtarja e meshkujve në volejboll është mundur 3-0 nga Portugalia, në ndeshjen e vlefshme për...

Piloti i Formula 1

Ëndrra e Hamilton: Dua të garoj në Moto GP

Lewis Hamilton nuk e ka fshehur asnjëherë pasionin e tij për motorët dhe shpesh para...

Marc Marquez

“Ducati le t’i fitojë garat, rëndësi ka titulli kampion”

Avantazhi prej 59 pikësh që Marc Marquez ka karshi Valentino Rossit në renditjen e Botërorit...

Lamtumira e spanjollit

Zyrtare, Fernando Alonso tërhiqet nga Formula 1

Piloti spanjoll Fernando Alonso, 2 herë kampion bote në Formula 1, do të tërhiqet në...

Fituesi i Tour de France

Kampioni i çiklizmit shtrohet në një spital psikiatrik

Pasi është arrestuar dy herë brenda pak ditësh (në Majorka dhe Frankfurt), vijojnë problemet me...

Formula 1

Raikkonen edhe dy vite te Ferrari, zbehen shpresat për…

Piloti finlandez i Ferrarit në Formula 1, Kimi Raikkonen, do të qëndrojë edhe për dy...

Numri 1 në botë

Simona Halep kthehet shpejt me trofe, triumfon në Montreal

Tenistja rumune Simona Halep, numri një në botë, mposhti 2-1 në finalen e turneut Masters...

Tenisti spanjoll

Rekord i Rafael Nadal, triumfon edhe në Toronto

Tenisti spanjoll Rafael Nadal triumfon në turneun Masters të Torontos, duke mundur 2-0 në finale...

Tenisti spanjoll

Nadal nuk ndalet, kalon në finalen e Torontos

Tenisti spanjoll Rafael Nadal është kualifikuar për në finalen e turneut Masters të Torontos, ku...

Moto GP

Spektakël në Austri, fituesi shpallet me “fotofinish”

Spektakël në garën e sotme të Moto Gp në Spielberg të Austrisë. Jorge Lorenzo me...

Atletja shqiptare

Luiza Gega nga Berlini: Synoj medalje në Europian

Nesër atletja Luiza Gega do të garojë në finalen e garës së 3000 metrave me...