MENU
klinika
Fier

Aksident fatal për 62-vjeçarin, pritet me frezën e punës

Ankohet Bashkia

‘Kriza politike po na lë pa turistë’

Situata e tensionuar politike po step agjencitë e huaja për të sjellë turistë në Shqipëri....

Rikualifikimi i qendrës historike

Zbulohen muret e xhamisë së Tabakëve në Vlorë

Punonjës të drejtorisë Rajonale të Kulturës Kombëtare në Vlorë gjatë punimeve  për rikualifikimin e qendrës...

Çfarë po ndodh?

Vlora sërish nën ‘ethet’ e zjarrit!

Seriali i djegies së automjeteve në qytetin bregdetar të Vlorës është “pasuruar” me një tjetër...

Sekuestrohen 328 kg kanabis

Vlorë/ Policia godet grupin kriminal, 10 të arrestuar

Dhjetë persona janë arrestuar nga policisa e Vlorës, në kuadër të operacionit antidrogë të koduar...

"Qumështi" në protestë

Kompanitë ‘paralizojnë’ tregun

Kompanitë agropërpunuese duke nisur nga sot kanë filluar një bojkot dy ditor. Për dy ditë...

Si u futën hajdutët?

Vidhet filiali i postës në Vlorë, detajet

Në fshatin Brataj në Vlorë është vjedhur gjatë mbrëmjes së djeshme arka e lekëve në...

Detajet

Prej 3 vitesh në kërkim, kush është ish-polici i kapur në Vlorë

Ditën e djeshme në prangat e Policisë së Vlorës ka rënë një ish-shef policie që...

Avancojnë punimet

Ndërtohet argjinatura që shpëton fshatin Rreth Tapi nga përmbytjet

Banorët e fshatit Rreth Tapi të Njësisë Administrative Perondi në Kuçovë do të shpëtojnë nga...

Përfundojnë punimet

Berat/ Rindërtohet rruga e Kalasë, Rama: ‘Rilindje’ edhe shtëpive

Ka përfunduar rindërtimi i rrugës së Kalasë në qytetin e Beratit. Rruga që mban emrin...

Nisin hetimet

Digjet makina në Vlorë, zjarrvënie e qëllimshme

Një makinë është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të së shtunës...

Protesta

Qytetarët nga rrethet nisen drejt Tiranës

Qytetarë dhe simpatizantë të opozitës nga rrethet janë nisur në orët e para të mëngjesit...