MENU
klinika
Fier

Vendosi gjobë subjektit, sot shkarkohet drejtori i AKU-së

E rëndë në Berat

Përmbyset traktori, humb jetën drejtuesi 60-vjeçar

Shtetasi G.H, 60 vjeç, ka humbur jetën në fshatin Pashalli, Urë Vajgurore, pasi duke drejtuar...

Arrestohen disa persona...

Vijon super-aksioni në Vlorë pas kapjes së vëllezërve Basho

Pas arrestimit të Tesilvan Bashos dhe vëllait te tij, persona të konsideruar shumë të rrezikshëm,...

Ja sa vite dënim do të vuaj Roland Hysi

Kërkoi favore seksuale, Hysi mbyllet pas hekurave

Gjyqtari i Fierit, Roland Hysi, i cili akuzohet për korrupsion është dënuar sot nga Gjykata...

Ngjarje e rëndë në Mallakastër

E moshuara djeg me benzinë komshien, më pas i vë flakën vetes

Një grua e moshuar 60 vjeçe ka tentuar t’i vendosë flakën me benzinë komshies, kurse...

Emri/ U shtyp nga...

Aksident i rëndë në Fier, vdes punëtori 18-vjeçar

Një ngjare e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Pojan të Fierit ku...

Emergjencat nën kontroll

Fonde jo! Punë po! Berati shpëton nga Osumi

Berati është një nga qytetet me risk të lartë përmbytjeje për shkak të daljes nga...

Emri/ Plagoset rëndë një i dënuar

Përplasje masive në burgun e Rrogozhinës

Disa të dënuar janë plagosur si pasojë e një përleshje në burgun e Rrogozhinës. Në...

Vizita 'blic'

3 dorëheqje brenda muajit, Braçe niset drejt Vlorës

Zv/kryeministri Erjon Braçe këtë mëngjes ka zhvilluar një insoektim “Blic” në Kadastrën e Vlorës. Mësohet...

11 degë rrezikojnë mbylljen

Më pak studentë në universitete, 3 degë me zero regjistrime në Vlorë

Viti i ri akademik nisi me më pak studentë në Universitete për shkak të mesatares...

Alarmi mjedisor

Klosi: Nga 61 bashki, 4 kanë vendgrumbullime të mbetjeve

Mbeturinat përgjatë rrugëve dhe brigjeve janë nga shqetësimet kryesore që ngrenë turistët e huaj, teksa...

Rivitalizohet qyteti bregdetar

Vlorës i rikthehet merkatoja e vjetër

Shumë shpejt Vlora do të ketë muzeun e saj në zonën historike të qytetit, aty...