MENU
klinika
Rritet numri i shpendëve

Moratoriumi i gjuetisë/ Në Nartë, pelikani më i rrallë në botë

Foto

E rrallë/ Breshka e veçantë shfaqet në bregdetin e Vlorës

Një breshkë uji është gjetur e ngordhur mëngjesin e sotëm në zonën e plazhit të...

Detaje

E rëndë në Fier, gjendet i pajetë trupi i një 35-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mesditë në afërsi të Fierit. Trupi i pajetë...

Leli: S'ka tolerime për askënd

‘Lungomare’/ Fadromat gati për rrafshime të ndërtimeve

Pas përplasjeve të shënuara në Radhimë ku banorët kundërshtonin aksionin e IKMT, kreu i bashkisë...

Ja si parashikohet fundjava

Rrezik përmbytje në Jug, sinoptikanët nxjerrin hartën

Meteoalb njofton se pas mesnatës së të enjtes, pritet përmirësim i motit në Veri dhe...

Njoftimi i rëndësishëm

Trageti Vlorë-Brindisi nuk do të udhëtojë 5 ditë

Një njoftim i rëndësishëm vjen nga porti i Durrësit. Bëhet me dije se trageti i...

Rinis aksioni i IKMT në Vlorë

Pas përplasjes së djeshme me pronarët, FNSH shton forcat

Mëngjesin e kësaj të marte ka rinisur aksioni i IKMT-së në Radhimë për prishjen e...

Ekzekutimi i 35-vjeçarit

Kush është viktima? Lidhja me bandën e Lushnjes

Lushnja u trondit mëngjesin e kësaj të marte nga një ekzekutim në një lokal në...

Detaje nga ngjarja

Panik në Lushnje, ekzekutohet me breshëri plumbash 35-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Lujshnje. Një shtetas 35-vjeçar, i identifikuar i Besi...

Tensione në Radhimë

Aksioni i IKMT, pronarët përplasen me policinë

Është përshkallëzuar situata në Radhimë të Vlorës, aty ku Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit ka...

Fotot

Kapet peshkaqeni dem në Himarë, një nga speciet e rrezikshme

Ky peshkaqen dem, që shihni në fotot më poshtë, është kapur të dielën në Himarë....

Oraret për bazën e Pashalimanit

Qytetarët ngrihen në protestë, bllokojnë rrugën

Dhjetëra persona janë ngritur ditën e sotme në protestë në Pashaliman, për të kundërshtuar oraret...