MENU
klinika
Të përfshirë sekser-avokat-prokuror

Zbulohet skema gjigante e korrupsionit në Vlorë

Ç'po ndodh?

IKMT aksion në Vlorë, shemb objektet buzë detit

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territotit vijon aksionin në qytetine Vlorës. IKMT ka bërë me...

Detaje nga ngjarja e rëndë

U zhduk në det pranë Karaburunit, gjendet i pajetë peshkatari

Mbrëmjen e kaluar në zonën e Karaburunit pranë vendit të quajtur “Raguna 1” ka hyrë...

'Ngeci' në Vetting

KPA lë në fuqi shkarkimin e kryegjyqtares së Vlorës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) lë në fuqi shkarkimin e kryetares së Gjykatës së...

Banorët në panik

‘Tërbohet’ moti/ Cikloni godet qytetin e Fierit!

Furtuna e shiut dhe erës kanë përfshirë qytetin e Fierit pasditen e kësaj të enjteje. ...

Kush është Elona Hodaj?

Emërohet drejtoresha e re e Kadastrës së Vlorës

Emërohet drejtoresha e te e Kadastrës sa Vlorës, Elona Hodaj. 10 ditë më parë u...

Stacioni kryesor i rrugës Egnatia

Roskoveci drejt rikualifikimit urban

Projektet dhe investimet që po zbatohen në qytezën e Roskovecit, Fier synojnë rikualifikimin urban të...

Detaje

Hajdutët nuk “frikësohen” nga Zoti, vidhet kisha në Palasë

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur një shumë parash në kishën “Shën Dhimitrit” në Himarë....

Standartet më të larta teknike

Gati projekti i aeroportit të Vlorës

Projekti i Aeroportit të Vlorës është gati. Lajmin e bëri të ditur vetë kryeministri Edi...

Shpëtohen 5 persona

Vlorë/ Mbetet në mes të detit, anija jep alarmin

Një mjet lundrues ka pësuar defekt në det dhe ka dhënë alarmin. Personat që ishin...

Identiteti

Librazhd/ Vetëhidhet nga ura, ndërron jetë 75-vjeçari

Një burrë në Librazhd është vetëhedhur nga ura mbi lumin Shkumbin duke gjetur vdekjen. Mësohet...

Largohen 4 juristë (Emrat)

Sërish “furtunë” shkarkimesh në Kadastrën e Vlorë

Katër juristë janë shkarkuar ditën e sotme në Kadastrën e Vlorës. Ndërkaq, mësohet se 19...