MENU
klinika
Detajet

Orikum/ Zbulohet zogu i rrallë

Ngjarja në Vlorë

Aksident i rëndë në Vlorë, humb jetën një person

Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur rreth orës 19:00 të së mërkurës...

Përpunimi i naftës

Mbetjet e hidrokarbureve ndotin lumin Gjanica

Lumi Gjanica që kalon përmes qytetit të Fierit është ndotur sërish nga mbetjet hidrokarbure. Siç...

Detajet

Arrestohet ish-punonjësi i Ujësjellësit Fier, vodhi lekët e…

Një ish-punonjës i ujësjellësit të Fierit ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se...

Skandali në Fier

‘Mbreti’ i torturuar nxirret nga qelia

Pasi luani me sy të nxirë bëri xhiron e botës me fotot e shkrepura nga...

Situata alarmante në Fier

Mirësevini në kopshtin e ferrit ose atë zoologjik!

Pas ariut të murrmë Tomi, ‘Daily Mail’ ka raportuar një tjetër rast këtë herë në Fier. ‘Është...

Trafikimi i qenieve njerëzore

Tragjedia e Butrintit/ Kapet trafikanti organizator

Policia e Fierit ka arrestuar një prej organizatorëve të tragjedisë së Butrintit. Bëhet fjalë për...

Akuzat për korrrupsion

Përfundon arratia/ Arrestohet juristi nga Fieri

Juristi i ZRPP të Fierit, është arrestuar pas disa muajsh në arrati duke qenë se...

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

Detajet

Kanabisi/ OSBE takime në Shkodër e Vlorë

Dy prej qarqeve më problematike për kanabisin Shkodra dhe Vlora janë thirrur në një takim...

Detajet

Përmbytjet/ 42 mln lekë për panele mbrojtëse në lumin Vjosa

Në dimër prurjet e lumit Vjosë janë të mëdha dhe mijëra hektarë përmbyten çdo vit...

Publikimi i revistës

Del numri i tretë i revistës ”Fieri”

Bashkia e Fierit ka publikuar numrin e tretë të revistes ”Fieri”, tashmë një revistë me...