MENU
klinika
Bashkia e vetme që humbi PS

Përfundon numërimi i votave në gjithë vendin

Ja sa vota fitoi

LSI humbet Skraparin, fiton kandidati i PS

LSI e ka humbur përfundimisht Skraparin. Para pak minutash është mbyllur procesi i votimit, ndërsa...

Tabelat

Mbyllet numërimi i votave në 23 bashki, ja fituesit

Në 23 bashki të vendit është mbyllur numërimi dhe kanë dalë fituesit. Rezultatet pas përfundimit...

Numërimi i votave

PS thyen një tjetër bastion të djathtë, fiton Devollin

Partia Socialiste në këto zgjedhje ka fituar një tjetër bastion të djathtë. Bëhet fjalë për...

Detajet

Aksident i rëndë, dyshohet për tre viktima

Një aksidenti i rëndë është shënuar para pak minutash në aksin Korçë-Kapshticë. Si pasojë e...

Zgjedhjet lokale

Shoqërohet në polici ish-efektivi në Korçë

Duket se procesi zgjedhor në të gjithë vendin po zhvillohet nën tensione dhe incidente të...

Çfarë ndodhi?

Tensione në Skrapar, sherr para qendër së votimit

Një sherr i madh është regjistruar në Skrapar, aktualist para qendrës së votimit 3554 dhe...

Në formë proteste...

Flamur pioneri dhe iso labe, Korça kujton diktaturën në shesh

Protestuesit në Korcë kanë zgjedhur një tjetër mënyrë për të protestuar kundër procesit të votimit...

Lista

61 Bashki, kandidatët në garë

Qytetarët shqiptarë sot u janë drejtuar kutive të votimit në kuadër të zgjedhje lokale. Me...

Lëkundjet e fundit

Ç’po ndodh në Korçë? Tronditen sërish themelet e saj

Vijojnë dridhet e tokës nga tërmeti në Korçë. Lëkundja e fundit është ndjerë pak minuta...

7779 policë në gatishmëri

Nis shpërndarja e materialeve zgjedhore

Ka nisur prej mëngjesit të sotëm shpërndarja e materialeve zgjedhore nëpër 90 KZAZ-të në 61...

Njoftimi i policisë

Bllokuan procesin zgjedhor, arrestohen punonjësit e Bashkisë

Dy punonjës të bashkisë së Pogradecit janë arrestuar pasi u kapën duke mbyllur me çelës...