MENU
klinika
Moti i keq

Rifillojnë kufizimet e energjisë elektrike në Korçë

Miratohet buxheti i bashkisë

LSI ‘koalicion’ me PS, bashkojnë votat

Me replika të forta e deri në tensione në qendër, PS dhe LSI janë në...

4 të plagosur

Në prag të tragjedisë, shpërthen makina me impiant gazi

Mbrëmjen e sotme është përfshirë nga flakët një automjet pranë një pike karburanti në Korçe,...

Detajet

LSI ndihmon PS-në, votojnë buxhetin në Korçë

PS dhe LSI janë në një luftë të ashpër, por jo jashtë Tiranës. Pas Durrësit...

Ankohen banorët

Digjen 2 transformatorë, disa lagje të Korçës ende pa energji

Disa lagje të qytetit të Korçës vijojnë të kenë ndërprerje të energji elektrike prej ditës...

Foto

Korça ‘vishet’ e bardhë natën e Krishtlindjeve

Dëbora e ka ‘veshur’ me bardhësinë e saj qytetin e Korcës natën e Krishtlindjeve. Pak...

Detajet

Abuzimet me pronat në Korçë/ 2 nga 5 të arrestuarit lirohen

2 nga 5 të arrestuarit për abuzime me pronat në hipotekën e Korçës janë lënë...

Aksi Korçë-Pogradec

Aksident në Korçë, i riu në gjëndje të rëndë

Si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur gjatë ditës së sotme në aksin Korçë-Pogradec,...

Detajet

Korcë dhe Berat/ Tregje pa blerës e pa kushte

Në këtë prag festash, bujtinat dhe hotelet në Korçë janë tërësisht të prenotuara, por për...

Këshilli i Lartë Gjyqësor

Fillon procesi i përzgjedhjes së trupës gjyqësore në Berat e Korçë

Në disa gjykata në shkallë vendi, ka filluar procesi i përzgjedhjes të zëvendëskrytarëve të gjykatave...

Detajet

Shkarkohet nga detyra kreu i Gjykatës së Korçës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Gjykatës së Korçës, Admir...

Ngjarje e rëndë

Humb jetën minatori/ Shembet galeria në Pogradec

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Pogradec, ku ka humbur jetën...