MENU
klinika
FRONTEX në Kapshticë

Lleshaj: Shqipëria po përfiton eksperiencë!

Tjetër vatër zjarri

Merr flakë një sipërfaqe me bimësi në Korçë

Një tjetër vatër zjarri është regjistruar në vendin tonë, këtë herë në jug-lindje. Disa sipërfaqe...

Tre muaj pas tërmetit...

Banorët e Floqit në Korçë ende të pastrehë

Shpresuan se brenda pak kohe banesat e shkatërruara nga tërmeti do të rindërtoheshin, por kjo...

Shifrat

Fluks i lartë lëvizjesh në Kapshticë dhe Qafë Thanë

Në pikat kufitare në qarkun e Korçës ka patur një fluks të shtuar lëvizjesh në...

Radhë kilometrike makinash

“Paralizohet” pika kalimit kufitar në Kakavijë

Kthimi i emigrantëve shqiptarë në Greqi ka shënuar fluks automjetesh në pikën e kalimit kufitar...

Tashmë 1001 arsye për të vizituar!

Korçarët, dhuratë Ramës, harrojnë detajin më të rëndësishëm

Parisin e vogël të Shqipërisë, Korçën ka 1000 arsye për ta vizituar, por këtë verë...

"Qytetarët të kërcënuar"

Konstituohet këshilli i ri Bashkiak i Pogradecit, flet kryetari aktual

Gjatë ditës së sotme është konstituar këshilli i ri bashkiak në Pogradec dhe është betuar...

Dy të arrestuar dhe tre të tjerë në gjendje të lirë

Berat/ 50 vjeçari dhunonte babain 15 vjet më të moshuar

Një 18 vjeçar është kapur në flagrancë duke drejtuar një ciklomotorr Nipponia, pa leje drejtimi....

Digjen sipërfaqe toke

Korça në flakë, pushtohet nga zjarr i madh

Një sipërfaqe toke është përfshirë nga flakët në afërsi të rrugës nacionale Korçë- Ersekë. Mësohet...

Liruan të "tmerrshmin" e Beratit

Gjykata “rrëzon” Gjonajn, nxjerr nga qelia drejtorin e burgut

Gjykata e Elbasanit ka lënë të lirë drejtorin e burgut të Kosovës në Lushnje,Judmir Shurdhin....

4 të proceduar

Zyrtar dhe kryetar fshati në hetim, lejuan kultivimin e drogës

Policia e Korçës vijon operacionin e koduar “Denas”, i cili përfundoi dy ditë më parë...

Shkaku i aksidentit

Fadroma bie në humnerë, vdes rrugës për në Tiranë drejtuesi i saj

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Moglicë të Korçë, me pasojë vdekjen e...