MENU
klinika
Detajet

Studentët e Korçës: Po na kërcënojnë pedagogët

Protesta kundër tarifave

Studentët në protestë, pas Tiranës vjen edhe Durrësi

Studentët e Universiteteve Publike pritet të protestojnë edhe sot para Ministrisë së Arsimit dhe Sportit...

Merrnin para qytetarëve

Korçë/ Arrestohen 5 ish-zyrtarë të hipotekës

Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë ekzekutimin e...

Marrëveshja e re e bashkive

Një aeroport në Korçë pas 93 vitesh

Prefekti i Qarkut Korçë Dhori Spirollari ka organizuar sot një takim me përfaqësues të pushtetit...

Aksident i rëndë

Burrë e grua përplasen për vdekje

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Korçë-Bilisht, ndërsa kanë...

Transferimi në Kosovë

Korçë/ Mbyllen bastet sportive

Ditët e para të muajit dhjetor janë shoqëruar edhe me mbylljen në masë të pikave...

Detajet

Korçë, ndalohen 6 emigrantë të paligjshëm

6 emigrantë që kishin hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar janë ndaluar nga...

Kuçovë

5 mijë familje ‘të dënuara’ në bashkëjetesë me puset e naftës

Puset e naftës në Kuçovë mbeten një ndër shkaktarët e ndotjes së mjedisit, por edhe...

Kontrabandë

Arrestohet doganieri në Kapshticë, në kërkim 3 të tjerë

Një doganier i Kapashticës është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Korçës për “Shpërdorim...

Turi i takimeve

Ministri Lleshaj takim me drejtuesit e policisë së Korçës

Pas marrjes së detyrës së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj po viziton drejtoritë e policive...

Qyteti i festave

Rajoni juglindor dhe Korça si qëndër e tij njihen tashmë për frekuentimin nga pushuesit e...

Ngjarja në Korçë

Makina bie në lumë, vdes 24-vjeçari

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin nacional Maliq-Korçë, ku një makinë ka...