MENU
klinika
Tensione në Devoll

Kryebashkiaku i ri “blindon” bashkinë

Ç'po ndodh?

Pogradeci në terr, bllokohen në shëtitore pushuesit

Pogradeci para pak minutash ka rënë në black out total. Edhe pse në mes të...

Shkon të marrë detyrën

Devoll/ Duro mbërrin të marrë Bashkinë, hap derën me çekiç

Kryebashkiaku i ri i Partisë Socialiste në Devoll, Eduard Duro, ka mbërritur në ambientet e...

Kriza politike

Ambasadori spanjoll: Vendosni ju si do e zgjidhni!

Teksa ndodhet në Korçë, ambasadori spanjoll Vicente Canelles Montero, ka komentuar situatën politike ne vendin...

Deklarata

Plas protesta në Bashkinë Devoll, paralajmëron kryebashkiaku i PD

Në bashkinë e Devollit kanë nisur protestat. Disa mbështetës të Partisë Demokratike kanë hyrë brenda...

Mbrojtja e shëndetit të konsumatorëve

AKU kontrolle në pastiçeri e minimarkete, gjobat nëpër rrethe

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet e njëpasnjëshme në të gjithë për të garantuar vijimin...

Zgjedhjet e 30 qershorit

Gjykata Beratit i jep mandatin kryebashkiakut socialist

Gjykata e Beratit konfirmon kandidatin e Partisë Socialiste Ervin Demon në krye të Bashkisë së...

20 bashki për certifikim

30 Qershori kthehet sërish te Kolegji Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor do të marrë sërish në shqyrtim procesin zgjedhor të 30 qershorit. Këtë herë...

Vendimi i Gjykatës së Beratit

Merr mandatin kryebashkiaku i Kuçovës

Gjykata e Beratit që ka në juridiksion edhe Kuçovën ka konfirmuar sot mandatin e Kryetarit...

AKU mbërrin në Fier dhe Korçë

Kapen bizneset me ushqime të skaduara

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bërë kontrolle të ushqimeve që tregtohen në subjekte tregtare, me...

Mandat i ligjshëm

Kryebashkiakët e majtë marrin vendim gjykate

Pasi fituan mandatin për të qeverisur për 4 vitet e ardhshme bashkitë në vend, kandidatët...

Investimi

“Izolohen” mbetjet në Devoll: ‘Banorët nuk kërcënohen më’

Izolohet pas 15 vitesh “bomba ekologjike” në rrethin e Devollit. Bëhet fjalë për fushën e...