MENU
klinika
20 bashki për certifikim

30 Qershori kthehet sërish te Kolegji Zgjedhor

Vendimi i Gjykatës së Beratit

Merr mandatin kryebashkiaku i Kuçovës

Gjykata e Beratit që ka në juridiksion edhe Kuçovën ka konfirmuar sot mandatin e Kryetarit...

AKU mbërrin në Fier dhe Korçë

Kapen bizneset me ushqime të skaduara

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bërë kontrolle të ushqimeve që tregtohen në subjekte tregtare, me...

Mandat i ligjshëm

Kryebashkiakët e majtë marrin vendim gjykate

Pasi fituan mandatin për të qeverisur për 4 vitet e ardhshme bashkitë në vend, kandidatët...

Investimi

“Izolohen” mbetjet në Devoll: ‘Banorët nuk kërcënohen më’

Izolohet pas 15 vitesh “bomba ekologjike” në rrethin e Devollit. Bëhet fjalë për fushën e...

Ndihma ndaj agrobiznesit

Rama viziton baxhot: Duan mbështetje!

Për djathin feta të prodhuar në Korçë synohen tregjet rajonale e më gjerë. Ferma e...

Paralajmërimi i Klosit

‘Harrojini zaptimet e plazheve’

Nga Pogradeci në mbledhjen e Task Forcës së Turizmit, ministri i Turizmit dhe Mjedisit z....

"Misri, fasulja e gruri shkuan dëm"

Fermerët të dorëzuar nga dëmet e breshërit në Devoll!

Kulturat bujqësore të stinës në Devoll janë dëmtuar rëndë nga breshëri që shoqëroi stuhinë e...

Tragjedia

3 të vdekur në familje,vdes vëllai i emigrantit që u vra

Ka ndërruar jetë edhe personi i tretë i ngjarjes së rëndë të ndodhur dy ditë...

Rrëshqitje dheu e pemë të shkulura

S’ka energji! Rrebeshi ‘bën namin’ në Korçë

Moti i keq, që përfshiu një ditë më parë gati gjithë Shqipërinë, ka shkaktuar probleme...

Ngjarje e rëndë

Dyshohet se vrau 57-vjeçarin, kunati i jep fund jetës

Dy të vdekur brenda disa orës në qytetin Juglindor të Korçës. Policia ka arritur të...

Operacioni "transferta"

Sekuestrohen apartamente me vlerë 1 mln euro

Policia ka finalizuar operacionin “Transferta“, për sekuestro preventive të disa pasurive të paluajtshme të cilat...