MENU
klinika
Moti i keq

ARRSH: Akset ku duhet të kalohet me zinxhirë

TEC-i i Korçës

“Nuk ka asnjë autorizim por miratim të investimit strategjik”

Pas letrës së kryebashkiakut të Korçës, Sotiraq Filo drejtuar ministrave të Ramës, Blendi Klosi dhe...

TEC-i i Korçës

Sotiraq Filo letër dy ministrave: Mos e aprovoni

Kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo është kundër ndertimit të TEC-it në Korçë. Qëndrimin...

Korçë

Vrau nënën me sklerozë, Gjykata lë në burg 54-vjeçarin

Gjykata e Korçës ka dhënë vendimin arrest me burg për 54-vjeçarin Nesim Demollarin, i akuzuar...

Detajet

Korçë/ Vrau 35-vjeçarin, vetëdorëzohet autori

Dy muaj pasi vrau me armë zjarri pas një sherri në lokal 35-vjeçarin Altin Balliu,...

Foto

Korça në protestë/ Fermerët bllokojnë rrugën me mollë

Dhjetëra fermerë në Devoll të Korçës janë ngritur në protestën pasditen e sotme. Ata kanë...

Fitojnë të drejtën e punësimit

“Infermierë për Shqipërinë” shpallet lista e plotë me 330 emra

Të gjithë ata që kanë konkurruar për një vend pune si punonjës të shkencave mjekësore...

Krimi në Korçë

Zbulohen detajet, pse e mbyti djali nënën

Të tjera detaje dalin për ngjarjen e rëndë në Korçë ku një 50-vjeçar ka mbytur...

Korçë

80-vjeçarja gjendet e pajetë, dyshimet bien mbi djalin

Një grua është gjetur e pajetë në Korçë mesditën e sotme. Sipas të dhënave të...

Foto dhe video

Maliq/ Mbështetësit e opozitës ‘mësyjnë’ bashkinë

Dhjetra qytetarë, mbështetës dhe simpatizantë të Partisë Demokratike janë mbledhur përpara bashkisë së Maliqit. Protestuesit...

Atentati në Korçë

Dëshmia e Mateo Alikos: Dyshimet e mia janë për…

Mateo Aliko, është 29-vjeçari që i shpëtoi atentatit të mbrëmshëm në Korçë. Ai ka dhënë...

Temperatura në -11 gradë

ARRSH: Gjendja në akset kryesore rrugore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë me një njoftim zyrtar në lidhje me gjendjen në akset...