MENU
klinika
Tërmetet në Korçë

Ministria publikon bilancin e dëmeve!

Nisin hetimet

Polici gjendet i vdekur brenda furgonit të patrullës

Gjendet i pajetë një efektiv i policisë kufitare në Kapshticë. Mësohet se polici është gjetur...

Tërmetet në jug

Ministria e Mbrojtjes: Ja situata dhe dëmet

Pas valës së tërmeteve të njëpasnjëshme në jug të vendit, ka reaguar edhe Ministria e...

10 persona të lënduar

Tërmeti ‘shkund’ Korçën, në panik banorët!

Korça është zgjuar sot nga tërmeti. Rreth orës 06:27 minuta janë ndjerë lëkundje të forta...

Aksion i AKU-së

Korçë/ Asgjësohen 20 ton ushqime të skaduara

AKU në Korçë ka sekuestruar dhe asgjësuar 20 ton produkte të cilat nuk përmbushin kushtet...

Ankohen banorët

S’ka mjekë, ambulanca në kasolle

Në një nga fshatrat e Korçës, në Dersnik, banorët përballen me problemin lidhur me kujdesin...

Korçë-Voskopojë

Aksident i rëndë/ Makina del nga rruga, plagosen 4 maturantë

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin rrugor Korçë-Voskopojë. Sipas informacioneve të para mësohet...

Ndalon 16 emigrantë

“Blindimi” i kufijve, FRONTEX aksion në Devoll

Mbrëmjen e së djelës, Policia Kufitare në bashkëpunim me Frontex kanë ndaluar 16 emigrantë të...

Epiqendra

Tërmeti i fortë “shkund” jugun

Një tërmet i fortë ka “shkundur” jugun gjatë mesnatës. Epiqendra ka qenë mes kufirit grekp-shqiptar,...

Situata në qarqe

Protestuesit e rretheve “pushtojnë” Tiranën, sa vijnë sot?

Ditën e sotme më 25 Maj 2019, opozita e bashkuar ka paralajmëruar protestën e radhës...

Aksion në Kapshticë

Blindimi i kufijve nga Frontex, rezultatet e para

Rreth 23 klandestinë sirianë dhe iranianë janë kapur gjatë ditës së sotme në Kapshticë. Mësohet...

"Po na gënjejnë"

Korçë/ Minatorët protestë, “rrethojnë” Prefekturën

Minatorët e Korçës, Devollit dhe Ersekës janë mbledhur sot në protesta para Prefekturës së qytetit....