MENU
klinika
Aksidenti në Rrugën e Kombit

Përplaset një autobus me një automjet, 1 i vdekur

Problemet me qarkullimin

Temperaturat nën zero, nisin reshjet e dëborës në Kukës

Qyteti i Kukësit është zbardhur nga dëbora. Mbrëmjen e kësaj të shtune kanë nisur reshjet...

Mungon parkingu

Shkodër/ Kritika për projektin e transformimit të Shirokës

Gjysma e parë e 2019 duhet të shënonte përfundimin e projektit për transformimin e Shirokës....

"Shkelën kontratën. Asnjë problem me..."

Shkarkimi i 4 minatorëve, reagon AlbChrome

Duke marrë shkas nga disa spekulime që janë bërë ditët e fundit lidhur me largimin...

Certifikata për shpronësim

Aeroporti i Kukësit/ Kadastra regjistron pronat

Pas një pune të detajuar në terren, Kadastra Shqiptare njofton se aeroporti i kukesitnë zonën...

Babai: Më ra nga dritarja e makinës

I mituri gjendet i aksidentuar në rrugë, përfundon në koma

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Shkodër, ku në rrethana ende të paqarta një...

Detajet

Buxheti 2020/ Lezha s’merr në konsideratë fondin për tërmetin

Këshilli Bashkiak i Lezhës miratoi këtë të enjte buxhetin e vitit 2020 pa marrë në...

Nuk po gjendet zgjidhje

Mbeturinat “pushtojnë” Fierzën

Reshjet e javës së kaluar kanë rritur në kuotën 274 metra nivelin e liqenit të...

'Plaku i Pleqnive'

Ndahet nga jeta Avdi Rexha, misionari i ‘pajtimit të gjaqeve’

Ndahet nga jeta në moshën 95-vjeçare Avdi Rexha, misionari që për më shumë se 25...

Procedohen dy pronarë

Sekuestrohen kapsolla dhe fishekzjarre

Sekuestrohen 7680 kapsolla në Bulqizë, ndërsa ka nisur procedimi penal për dy pronarë dyqanesh, të...

HEC-et punojnë me kapacitet të plotë

Moti i keq në Shkodër, probleme me energjinë

Moti i keq përfshiu edhe qarkun e Shkodrës, por duket se pas reshjeve të 24...

Përmbyten dhjetëra sipërfaqe tokë bujqësore

Del nga shtrati lumi Ishëm në Fushë-Krujë

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut të rëna gjatë 24 orëve të fundit,...