MENU
klinika
Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës

Shkodra ‘pushtohet’ nga RENEA

Aksident në aksin rrugor Shkodër-Koplik

Makina përplas për vdekje kalimtaren, plagoset shoferi

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Koplik. Sipas të dhënave të...

Pas përgjimeve të Bild

Zgjedhjet e 2017 në Dibër, ‘Dosja 184’ transferohet në SPAK

Dosja 184 e zgjedhjeve të vitit 2017 në Dibër do të hetohet përfundimisht nga SPAK....

Nga grupet kriminale tek droga

Policisë së Shkodrës ‘i tërhiqet veshi’

Në një analizë vjetore, kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu nuk i ka kursyer...

Publikiimi i videos duke konsumuar kokainë

Lefter Alla në “rrjetën” e SPAK, nisin hetimet ndaj kryebashkiakut

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka nisur hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla, pas publikimit...

"Është përfshirë në korrupsion"

Përçahet Vetingu/ Bekteshi: Astrit Kalaja duhet të shkarkohet

Në 20 dhjetor të 2019, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shkalla e parë e Vetingut,...

Vështirësohet qarkullimi i makinave

Pas Tiranës, edhe Kukësi nën ‘pushtetin’ e mjegullës

Qyteti i Kukësit është ‘pushtuar’ nga një mjegull e dendur që prej orëve të para...

Ndryshimet në Kukës dhe Gjirokastër

Shqipëria në ngrohjen globale

Viti 2019 ka shënuar një rritje rekord të temperaturave në të gjithë botën. Në Shqipëri,...

Shoqërohet në polici drejtuesi

Automjeti përplas motorin në Velipojë, ndërron jetë 32- vjeçarja

Drejtuesja e një motori ka mbetur e vdekur pasi u përplas nga një automjet në...

Të dhënat për dëme

Pas tërmetit në Kukës, një tjetër lëkundje regjistrohet në Dibër

Pas tërmetit që ra pak minuta më parë në Barrë të Kukësit, një tjetër lëkundje...

Magnituda

Kthehen lëkundjet, një tërmet godet Kukësin

Një tërmet ka goditur sot Kukësin, me një mangudë 4.4 të shkallës rihter. Mësohet se...

Fshatrat pa energji

Bulqizë/ Reshje bore dhe ngrica, problemet e para

Pas mjegullës, e cila vijon prej 5 ditësh, duke sjellë probleme në qarkullim, e diela...