MENU
klinika
Detajet

Shkodër/ Universiteti plotëson kërkesat e studentëve

Detajet

Voltana ‘pushton’ protestën me punonjësit e bashkisë

Mesa duket protestat në Vaun e Dejës, Shkodër e Kavajë nuk ishin dhe aq qytetare...

Letra publike!

Të burgosurit e Burrelit: Na lironi! Duam amnistinë!

Disa të dënuar në burgun e Burrelit i kanë dërguar një letër Ministrisë së Drejtësisë....

Plotësimi i kërkesave

Studentët e Shkodrës i bashkohen protestës në Tiranë

Studentët e universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” kanë vendosur që ditën e sotme të mos...

Barra ishte normale

Nëna që humbi trenjakët: Mjekët s’më jepnin shpresë

Gruaja që lindi tre fëmijë të vdekur në Spitalin e Bulqizës në muajin e gjashtë është...

Dy prej tyre jetuan 2 orë

Humbi trenjakët/ Ishin të tre djem, nëna niset për Tiranë

Ditën e djeshme për shkak të një komplikacioni një nënë e re humbi trenjakët e...

Protesta

Studentët mbushin rrugët e Shkodrës, ja kërkesat e tyre

Ka nisur në Shkodër protesta e sutdentëve që ashtu si ata të Universiteteve të tjera...

Nëna humbi trinjakët

Nëna humb trenjakët, s’kishte mjekë spitali

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në Bulqizë ku një grua e...

Detajet

Protestës në Shkodër i bashkohen pedagogët

 Protestës së studenteve të Shkodrës i është bashkuar edhe pedagogu i letërsisë Arben Prendi. Ai...

E shpallur monument kulture

Shkodër/ Dëmtohet ura e Velipojës e ndërtuar 1 vit më parë

Ura e mesit është një urë otomane, ndërtuar me gurë 250 vite më parë. Kjo...

Në Dibër

21 vjeçari i zhdukur, familjarët: Shokët i kanë ngritur kurth

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e Dibrës ku një 21-vjeçar rezulton i...

Zhduket pranë Grezhdanit

Dibër/ I riu i zhdukur prej 7 ditësh, familja: E kanë rrëmbyer

Një 21-vjeçar në Maqellarë të Dibrës rezulton i zhdukur prej 7 ditësh. Familjarët e Mateo...