MENU
klinika
Tribalizimi dhe politika ndër shqiptarë

Fatkeqësisht, mënyra fisnore e të bërit politikë, vazhdon të mbijetojë!

70 të arrestuar

Europol shpëton fëmijët, shkatërron rrjetin e trafikimit

Europol ka zhvilluar një operacion në disa vende të Evropës kundër trafikimit të fëmijëve për...

Krijimi i Gjykatës Kushtetuese

KED kërkesë Presidentit dhe Kuvendit të Shqipërisë

Këshilli i Emërimeve në Drejtës ka vendosur t’i kërkojë Kuvendit të Shqipërisë dhe Presidentit të...

1000 shqiptarë kërkuan azil në BE, por...

Bilanci/ Maj-gusht FRONTEX kapi 1300 emigrantë!

Brenda një harku kohor prej katër muajsh, FRONTEX ka kapur 1300 emigrantë nga vendet e...

Intervista

Calavera: Kundër çdo kompromisi që dëmton shtetin ligjor në Shqipëri!

Shefja e operacionit ndërkombëtar të ONM, Genoveva Ruiz Calavera, në një intervistë për Zërin e...

Kundër informalitetit

‘Luftë e hapur’/ Rama: Do godasim çdo biznes që i trajton njerëzit si skllevër

Kryeministri Edi Rama dhe maxhoranca duket se i kanë shpallur luftë informalitetit në çdo sektor....

Postimi

Rama larg politikës/ Publikon foton e veçantë!

Kryeministri Edi Rama vijon pushimet verore me familjen e tij, ndërsa zgjedh një moment të...

Shpëtim Nazarko

Luli, ka një formulë të thjeshtë për të mundur Ramën!

      Vërvitur andej-këndej në Shqipëri, e dëgjoj thuajse çdo ditë, Kryetarin e PD-së,...

Hetimi për Metën

Delegacioni i Komisionit të Venecias ‘zbarkon’ në Tiranë!

Një delegacion nga Komisioni i Venecias pritet të mbërrijë në Tiranë në datën 9 shtator....

A do të ulet në tryezë me Ramën?

Përçarje e opozitës? Basha flet për herë të parë!

Lideri i PD, Lulzim Basha ka mbajtur një konferencë për media ditën e sotme ku...

E pranishme dhe Arta Marku

KED interviston sot 5 kandidatët për Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të intervistojë sot 5 kandidatët e tjerë për anëtarë...

E dëmshme për rajonin

Rama paralajmëron: Çelja e negociatave me Maqedoninë para Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama paralajmëron vendet e Bashkimit Europian se do të jetë e dëmshme për...