MENU
klinika
Ambasada e SHBA nxjerr videon

“E ngjashme me FBI, ‘shënjestër’ zyrtarët e lartë”

Parashikimi

Reshje shiu dhe rënie temperaturash, si pritet të jetë moti sot

Sipas Institutit të Gjeoshkencave ditën e sotme priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës,...

"Duhet teatër i ri dhe dinjitoz"

Teatri Kombëtar/ Rama përmend aktorin e njohur të ‘Portokalli’

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Facebook” ka cituar aktorin e mirënjohur Marin Orhanasi...

"Njësi qendrore përgjimesh për Prokurorët e Posaçëm"

Fuqizimi i SPAK/ Ministria nis dokumentin e rëndësishëm

Decentralizimi i përgjimeve, ngritja e një njësie qëndrore përgjimesh, dhe rritja e kapaciteteve e teknikave...

Ja çfarë shkruan

Zëri i Amerikës: PD nxjerr dokumentet për Kajmakun

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot disa dokumente të autoriteteve greke, sipas të cilave kryebashkiaku...

Gjykata cakton masën e sigurisë

Vrasja e të riut, shpallen në kërkim ndërkombëtar vëllezërit Kusi

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën “arrest me burg” në mungesë për dy vëllezërit Kusi,...

Deklarata

Ministri Lleshaj, apel për të rinjtë: Kemi nevojë për…

“Të gjithë ata studentë që kanë përfunduar me rezultate të larta universitetin dhe që duan...

Çfarë ndodhi?

Përfshihet nga zjarri magazina në Tiranë, zjarrëfikësja në vendngjarje

Një magazinë me bimë medicinale ka marrë flakë në Tiranë, në zonën e Shkozëz. Shërbimet...

Konferencë e rëndësishme

PD nxjerr vendimin e gjykatës së Janinës për Kajmakun

Partia Demokratike ka publikuar sot dokumentin autentik, vendimin e gjykatës së Janinës, për një akuzë...

Nga Irena Beqiraj

“Të lindet një njeri”, kokulur për ta gjetur ndërnesh një të tillë!

26 Gusht 2019, 81 vite prej vdekjes së Millosh Gjergj Nikollës, një prej heronjve të...

Detaje

PD paralajmëron konferencë të rëndësishme, ç’do publikojë sot?

Partia Demokratike priet të “fundosë” sot një tjetër kryebashkiak të maxhorancës në pushtet. Pas Valdrin...

Pengmarrja

Grekët: Si u grabit shqiptari në stacionin e autobusëve

Në mbarë globin ka diferenca të raportit gjinorë në faza të ndryshme të jetës. Shqipëria...