MENU
klinika
Nga Baton Haxhiu

Pse humbi Albin Kurti?

Artur Zheji: Berisha po i bën gjyqin Bashës

“Ish-kryeministri kërkon që PD të jetë mburoja e tij politike…”

Analisti Artur Zheji thotë se ajo që Sali Berisha po bën me foltoren e demokratëve...

Nga Roland Qafoku

Deputetët e ndarë të Partisë Demokratike

Nga Roland Qafoku Të shumtë ishin ata që i la pa tekst prezenca dhe fjala...

Nga Artur Ajazi

Foltorja apo llogorja Berisha?

Sali Berisha, deklaron para dhe pas çdo takimi në qytetet e vendit, se “kjo nuk...

Nga Eduard Zaloshnja

Përballë murit 800-mijësh të Ramës…

Pas zgjedhjeve të 25 prillit, Edi Rama u mburr se opozita nuk kishte shans të...

Nga ‘komisioni i veshit’ tek i Tivarit dhe 21 Janari

Historia e komisioneve hetimore gjatë 3 dekadave që fundin e kanë të njëjtë

Kuvendi i Shqipërisë, me kërkesë të Partisë Demokratike, miratoi dje ngritjen e komisionit hetimor për...

"Shtëpijakëzim i tyre"

Lubonja: Strategjia e Ramës është eliminimi i opozitës!

Analisti, Fatos Lubonja në emisionin “Real Story” u shpreh se ish-kryeministri Sali Berisha është problem...

Mero Baze

Një shuplakë nga Venecia për Gjykatën tonë Kushtetuese

Përgjigja që Komisioni i Venecias i ka kthyer Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë lidhur me interpretimin...

ANALIZË EKONOMIKE

Zgjidhja për krizën e çmimeve

Dr (c). Igli Tola, Pedagog, Fakulteti i Ekonomisë UT Opinioni publik gjithë këto ditë ka...

Nga Artur Ajazi

Kush mban përgjegjësi për shkaterrimin e opozitës?

Dikush duhet të mbajë përgjegjësi për shkatërrimin e opozitës, të kësaj opozite e cila është...

Po shndërrohet Vuçiç në një Tito të vogël?

DW: Në njërën anë flitej për paqen në tjetrën shiteshin armë

Përfaqësuesit e Vendeve të Paangazhuara u mblodhën në Beograd. U zgjuan kujtimet, u kujtua koha...

“Lëvizja e Berishës s’ka moral politik”

Gjekmarkaj: Po sillet sikur i kanë rrëmbyer pronën

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj, nxit kryedemokratin Lulzim Basha që t’i jap...