MENU
klinika
Nga Roland Qafoku

10 konkluzione për protestën e PD

Mero Baze

Pse Berisha nuk bën dot bashkimin dhe rasti “Topalli”

Përpjekja e Sali Berishës për të diktuar udhëheqjen e opozitës përmes nxjerrjes së njerëzve në...

Rreziku/ Tensionet në Ballkan

Fronti i dytë i Rusisë për të shmangur vëmendjen e Perëndimit nga Ukraina

Nga Margarita Assenova “Jamestown Foundations” Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës e ka nxitur NATO-n dhe...

Nga Ilir Yzeiri

Koha e humbur e shqiptarëve

Kur flasim për të ardhmen askush nga ne nuk e di se si do të...

Nga Eduard Zaloshnja

Pothuaj 40% e të rinjve s’duan as Ramën e as Berishën kryeministër

Në fundjavë zhvillova një sondazh elektronik me rreth 2000 banorë të rritur krejt të rastësishëm...

Nga Ditmir Bushati

NATO 2.0

NGA DITMIR BUSHATI Koncepti Strategjik i NATO-s, i miratuar në Samitin e Lisbonës të vitit...

Nga Andi Bushati

Pse 7 korriku ishte përmbyllja e tre betejave të Sali Berishës

NGA ANDI BUSHATI Beteja e PD për të sfiduar apo mundur Ramën është ende shumë...

Spartak Ngjela

“Sali Berisha solli në shesh vetëm 2500 persona!”

Saliu u kishte thënë shqiptarëve se në datën 7 korrik ai do të rrëzonte qeverinë...

Nga Frrok Çupi

Sot ka punë shtëpia e gazetarëve! (Tre emrat që u rrezikohet jeta…)

Edhe një gazetar tjetër, nga më të njohurit, dje është kërcënuar me vdekje, pak minuta...

“Rritja e çmimeve dhe skandalet e korrupsionit”

Analiza e DW: Protestë e opozitës për rrëzimin e qeverisë Rama

Mbështetës të opozitës të kryesuar nga Partia Demokratike (PD) më e madhja në opozitë në...

BIRN

A është zbuluar me të vërtetë një sasi nafte në Shpirag?

Kryeministri shqiptar Edi Rama shpalli se vendi gjendet pranë një zbulimi të madh, një vendburimi...

“VMRO-DPMNE dëshiron skenar të përgjakshëm”

DW: Maqedonia e Veriut nuk qetësohet, thirrje antishqiptare

Në protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut kundër propozimit francez ka pasur të shtëna...