MENU
klinika
PREÇ ZOGAJ

Vendimi i Bashës i vështirë, por politikisht i duhuri

Nga Mero Baze

Berisha do vazhdojë të jetë “ëngjëlli” mbrojtës i Bashës

Të gjithë ata që sot janë në anën e Sali Berishës, disa të keqardhur dhe...

Nga Alfred Peza

“Sovraniteti” i Sali Berishës për ta përdorur PD si pronë private

Vendimin e Lulzim Bashës për ta përjashtuar nga Grupi Parlamentar, për shkak të shpalljes “non...

Nga Eduard Zaloshnja

Grusht çeliku rreth Berishës, por më e vogël elektoralisht PD-ja…

Kur shumë shqiptarë po digjeshin nga dielli i gushtit, kompania e mirënjohur greke e sondazheve...

Ylli Pata

Lulzim Basha, një Brutt apo Judë?

Shpallja e vendimit “fatal” nga Basha, siç e ka zakon alla reality show, pra në...

Fuga: Deklarata e Ramës për dhëmballën e prishur, ngre dyshime se…

A ka një pazar Rama-Basha për kokën e Berishës?

Akademiku Artan Fuga ka analizuar në rrafshin politik dhe filozofik vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha...

Nikollë Lesi

A rrezikon jetën Lulzim Basha me vendimin për përjashtimin e Berishës nga PD?

Vendimi për të përjashtuar Berishën mund të jetë rrezik për jetën e Lulzim Bashës.  Kështu...

"Nga ky vendim forcohet Rama"

Berisha jashtë grupit parlamentar të PD, Lubonja: Vetëposhtërim i opozitës

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka komentuar zhvillimet e fundit që...

Spartak Ngjela

Afganët, talebanët, gratë dhe historia

Nga Spartak Ngjela Çfarë është çështja Taleban, është një rast historik, është një fenomen, apo...

"PD do të rrijë gatitu para plakut Berisha"

Dritan Hila: E premtja do të jetë e zezë vetëm për opozitën

Ditën e nesërme do të mësohet edhe vendimi që PArtia Demokratike do të marrë për...

Artur Ajazi

Ish-të përndjekurit politikë, shpresa e humbur e Bashës

Lulzim Basha dhe Partia e tij (jo) Demokratike , mbajnë shpresën e fundit tek ish-të...

Nga Skënder Minxhozi

Tapa e shishes që të gjithë kanë frikë ta heqin

Tani që saga e përballjes së Sali Berishës me Amerikën e ezauroi aspektin e saj...