MENU
klinika
Procedurat si do të jepet

Keni humbur certifikatën e pronësisë?

Kursi zyrtare

Këmbimi valutor/ Rritet Dollari, euro pëson rënie

Java ka nisur pozitive për monedhën vendase e cila ka rifituar terren nga valutave të...

Të dhënat nga BSH

Çfarë ndodhi me kredinë për bujqësinë në 2018?

Bazuar në disa të dhëna të bëra publike nga Banka e Shqipërisë, vihet re se...

Shifrat e Eurostat

Shqiptarët, populli që shpenzon për bukë e ushqime

Bazuar në disa të dhëna të Institutit Europian të Statistikave për shpenzimet nominale për ushqime...

Plakja dhe mundësitë

Plakja e popullsisë, bizneset që lulëzojnë dhe ato që rrezikohen

Në vitin 2021, Shqipëria pritet të përfshihet në një proces të shpejtë plakje pasi numri...

Gati në maj

Vendimi/ Shqipëri-Kosovë, pa Roaming

Tarifat roaming mes Shqipërisë dhe Kosovës mund të hiqen që në muajin Maj, deklaron zv....

Njoftimi

Aksi Tiranë-Elbasan/ Përfundojnë punimet për njërin krah

Njëri segment i aksi TEG-Tuneli i Kërrabës ka përfunduar. Kështu ka lajmëruar ish-ministri i Infrastrukturës,...

Norma e kompensimit të fermerëve

Tatimet: Ndryshimet e reja që janë bërë në legjislacion

Prej disa ditësh kanë hyrë në fuqi shtesat dhe ndryshimet e fundit për normën dhe...

Kursi i këmbimit

Çfarë ndodhi me euron, paundin britanik dhe dollarin amerikan

Gjatë javës që lamë pas, në tregun valutor vendas monedha europiane euro ka qenë e...

Të dhënat

Paraja apo arsimimi, cila ndikon në jetëgjatësi?

Një studim i ri ka hedhur poshtë hipotezat e së kaluarës së paraja zgjat jetën....

Shifrat

Sa paguhen femrat në Shqipëri?

Bazuar në disa të dhëna nga Inspektoriati Shtetëror i Punës për 2018, vihet re se...

Përveç faturave, hapësirë edhe për...

OSHEE me aplikacion të ri për celularë e tabletë?

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka hapur tenderin për ndërtimin e një aplikacioni për...