MENU
klinika
Nisma e fundit e qeverisë Rama

Procedurat si të merren tapitë e tokave të bllokuara nga Kadastra

1.7 mln lekë gjobë

Mungesë higjiene dhe produkte të skaduara, AKU “godet” 5 subjekte

Autoriteti i Kontrollit Ushqimor, ka njoftuar së gjatë inspektimit të 5 subjekteve me aktivitet “Supermarket”,...

Video

BE ndihmë për tërmetin, nis ndërhyrjen në Shqipëri

Mekanizmi i Mbrojtjes Civile Europiane do të nisë zyrtarisht ndërhyrjen në Shqipëri. Së bashku me...

Të dhënat nga INSTAT

Rritet numri i pasagjerëve në transportin detar

Këtë vit është përmirësuar ndjeshëm edhe tregu i transportit detar të udhëtarëve. Sipas të dhënave...

Ja kur hy në fuqi

Mjetet RETRO përjashtohen nga taksat e tarifat

Mjetet RETRO, përjashtohen nga taksat e tarifat duke nisur nga 1 janari 2020. Drejtoria e...

2.2 mln pasagjerë në 8 muaj

Sezoni turistik rrit fluksin e transportit ajror

Sezoni turistik i këtij viti rriti më tej tregun e transportit ajror të pasagjerëve. Sipas...

Shkrimi në median greke

“60% e qytetarëve duan të ikin, Shqipëria punëson emigrantë”

“Shqipëria po kërkon emigrantë të huaj. Mund të tingëllojë si një anekdotë  dhe ndoshta është...

Strategjia

Mbrojtja Sociale 2019 -2022/ Qasje për nxitjen e punësimit

Qeveria shqiptare prej pesë vitesh ka nisur procesin e zbatimit të një qasjeje sektoriale për...

Shëngjin-Velipojë

Aksi i ri që pritet t’i japë zhvillim të gjithë rajonit

Fondi Shqiptar i Zhvillimit do të zbatojë për BERZH ndërtimin dhe rindërtimin e një sërë...

Çuçi në Selenicë

Përmbytjet në Vjosë, investim 3 miliardë lekë për mbrojtjen

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Bledi Çuçi, ishte në Selenicë për të parë nga...

Aksioni (Video)

Bllokohen 1.6 milionë litra gaz, u shmang akciza

Në vijim të aksionit antiinformalitet janë bllokuar sot një sasi prej 1.6 milionë litra gaz....

Detajet

Aplikimet për karta ID, fasha kohore për 3 muajt e ardhshëm

Aplikimet për karta ID për këto 3 muajt e ardhshëm tashmë do të bëhen duke...