MENU
klinika
Duhet rregullore!

Gjobat e AKU-së për licencat, ekspertët: Biznesi, i painformuar!

Lufta ndaj informalitetit në rrugë

Taskforca “makth” i të dielës për taksitë e palicencuara

Pa pushim, pa orar për të luftuar paligjshmërinë! Drejtoria e Transportit Rrugor njofton se edhe...

Vetëm në shtator

Turizëm/ Mbi 2 mijë turistë vendas në Sazan e Karaburun

Anijet turistike vazhdojnë udhëtimet nga porti i Vlorës drejt Karaburunit dhe Sazanit edhe gjatë muajit...

Pritet hapja e korsisë tjetër

Bypassi në Fier/ Balluku kërkon përshpejtim të ritmeve

Në Bypass-in e Fierin po punohet me intensitet të lartë për të bërë të mundur...

Çfarë paralajmëron kryeministri?

‘Pas Lasgushit dhe Migjenit do të ulet dhe Naimi’

Pas lajmit që dha për Migjenin, kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje në lidhje me...

Nisma e fundit e qeverisë Rama

Procedurat si të merren tapitë e tokave të bllokuara nga Kadastra

Koha po kalon, por vështirësitë që kanë dalë përpara nismës më të fundit të qeverisë...

1.7 mln lekë gjobë

Mungesë higjiene dhe produkte të skaduara, AKU “godet” 5 subjekte

Autoriteti i Kontrollit Ushqimor, ka njoftuar së gjatë inspektimit të 5 subjekteve me aktivitet “Supermarket”,...

Video

BE ndihmë për tërmetin, nis ndërhyrjen në Shqipëri

Mekanizmi i Mbrojtjes Civile Europiane do të nisë zyrtarisht ndërhyrjen në Shqipëri. Së bashku me...

Të dhënat nga INSTAT

Rritet numri i pasagjerëve në transportin detar

Këtë vit është përmirësuar ndjeshëm edhe tregu i transportit detar të udhëtarëve. Sipas të dhënave...

Ja kur hy në fuqi

Mjetet RETRO përjashtohen nga taksat e tarifat

Mjetet RETRO, përjashtohen nga taksat e tarifat duke nisur nga 1 janari 2020. Drejtoria e...

2.2 mln pasagjerë në 8 muaj

Sezoni turistik rrit fluksin e transportit ajror

Sezoni turistik i këtij viti rriti më tej tregun e transportit ajror të pasagjerëve. Sipas...

Shkrimi në median greke

“60% e qytetarëve duan të ikin, Shqipëria punëson emigrantë”

“Shqipëria po kërkon emigrantë të huaj. Mund të tingëllojë si një anekdotë  dhe ndoshta është...