MENU
Fatura e aksidenteve

Mbi 12 milionë euro dëme në shtatë muaj

Linjat e gazit natyror

Nënshkruhet memorandum me Maqedoninë

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri priti sot në një takim zyrtar Ministrin e...

Përplasje vendimesh AMA-AKEP

“Lëmshi” me transmetimet televizive

Më datë 10 shtator, Shqipëria duhet të kalonte përfundimisht në epokën e transmetimeve televizive dixhitale,...

''Besa''

Shënime për ekonominë në mediat e kohës

Çfarë shkruante ‘’Besa’’ në Stamboll në 1908 për gjendjen ekonomike të Shqipërisë të atyre viteve?...

letër Ministrisë

Konsulli frëng, informacion për tregtinë në Shqipëri

Më 8 shkurt 1690, konsulli freng në Durrës, Komtë, i shkruan ministrisë së jashtme të...

Tregu i sigurimeve

Kompanitë fituan 7.5 mln euro në 2017

  Të gjitha kompanitë e sigurimit të jo-jetës e mbyllën vitin 2017 me fitim. Sipas...

Festivali i inovacionit

Gjiknuri premton investime për rrjetet broadband

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri mori sot pjesë në “Festivalin e Inovacionit”, i...

Energjia diellore

Gjashtë oferta për parkun fotovoltaik të Vlorës

Gjashtë kompani të huaja kanë paraqitur zyrtarisht oferta për të ngritur një impiant fotovoltaik në...

Ulet deficiti tregtar

Eksportet arrijnë në 1.6 miliardë euro

Eksportet shqiptare u rritën përsëri në muajin gusht, me 10.4% më shumë krahasuar me një...

Forcimi i kapitalit vendas

Dossier/ Si po shqiptarizohet tregu

Në muajin gusht, grupi Balfin bëri të ditur arritjen e marrëveshjes për blerjen e Tirana...

A ka “rilindur” tregu?

Të shesësh një pronë është më e vështirë

Tregu i pasurive të paluajtshme është bërë objekt i një debati ekonomik, por edhe politik....

Kryeson industria përpunuese

Bizneset rrisin shpenzimet për paga

Bizneset rritën shpenzimet për fondin e pagave në tremujorin e dytë të vitit, duke dëshmuar...