MENU
klinika
Nga New York Times

Trump e pushoi nga puna Sekretarin e Mbrojtjes?!

"Ka kërkuar azil në një shtet perëndimor"

Ambasadori i Koresë së Veriut në Itali “zhduket”

Agjencia e spiunazhit të Koresë së Jugut u ka thënë zyrtarëve se ambasadori i Koresë...

Albert Çaçi

Një vit i vështirë

Viti 2018, që sapo u mbyll, la pas një situatë mjaft të komplikuar të marrëdhënieve...

Nga Project Syndicate

A do bëhen “Jelekverdhët” një zë politik?

Gjashtë javë pasi ata filluan të lëkundnin politikën franceze dhe një muaj pas shpërthimit të...

A do t'i përballojë "stuhitë" në Evropë?

Presidenca e BE/ A do t’ia dalë Rumania?

Rumania mori përsipër presidencën e radhës të BE të martën në një kohë të trazuar...

Nga New York Times

SHBA duhet ta “braktisë” edhe Afganistanin…

 Shtetet e Bashkuara po shpenzojnë shumë, përtej mundësive të tyre, një mision që mund të...

Përshkallëzohen tensionet?

Rusia po përgatitet ta sulmojë përsëri Ukrainën?!

Zyrtarët ukrainas po paralajmërojnë se Rusia mund të jetë gati për të përshkallëzuar konfliktin e...

"Mund të përdorim forcën"

Xi Jinping: Tajvani duhet dhe do të bashkohet me Kinën

Presidenti kinez Xi Jinping u ka bërë thirrje popullit të Tajvanit të pranojë se Tajvani...

"I zhgënjyer" nga Perëndimi

Putin: As na kanë ndihmuar, e as do të na ndihmojnë ndonjëherë

Vladimir Putin u ka bërë thirrje rusëve të bashkojnë forcat dhe të punojnë së bashku...

A do të ndryshojë situata politike?

Rreziqet që i kanosen botës në 2019…

Me një luftë të vazhdueshme tregtare midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës, vendosjes ushtarake ruse...

Nëse SHBA vazhdon me sanksionet

Kim Jong-un kërcënon SHBA-në: Do të ndryshojmë drejtim

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un ka thënë gjatë fjalimit të Vitit të Ri...

Nga Project Syndicate

Tani askush nuk frikësohet më nga Brexit…

Një Brexit kaotik mund të bëjë dëme të mëdha për njerëzit e zakonshëm. Por ditët...