MENU
klinika
Kryeministri italian

Conte: Jap dorëheqjen nëse s’ka bashkëpunim

Brexit

Britania me kryeministër të ri, por jo marrëveshje të re

Pak pasi kryeministrja Theresa May njoftoi dorëheqjen e saj më 24 maj, një ish-ministër britanik,...

Dossier/ Masakra e Tiananmenit

Një ‘njollë e zezë’ në historinë e Kinës

Më 4 qershor mbushen 30 vite që kur në Kinën komuniste u zhvilluan protestat më...

Sekretari i NATO-s

“Nga anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut përfitojmë të gjithë”

Kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg gjatë vizitës në Shkup ka deklaruar se anëtarësimi i Maqedonisë...

ISIS përgjegjës

Përsëri sulm në Kabul/ 2 të vdekur, 24 të plagosur

Tre shpërthime goditën kryeqytetin afgan, duke vrarë 2 persona dhe lënë 24 të tjerë të...

Project Syndicate

Paradoksi populist

Për të mposhtur populizmin duhet që të ballafaqohemi me realitetin: politikat e këqija ekonomike nuk...

Pas zgjedhjeve

Tani Macron është vërtet presidenti i të pasurve

Harrojeni idenë e Emmanuel Macron për një presidencë “jupiteriane”. Udhëheqësi francez është bërë një Akil,...

Deklarata e Sekretarit të Shtetit

Pompeo: Të gatshëm për bisedime pa parakushte me Iranin

Uashingtoni është i gatshëm të flasë me Iranin “pa parakushte”, tha të dielën Sekretari Amerikan...

Priten protesta

Trump nis sot vizitën në Britani

Presidenti i SHBA Donald Trump do të mbërrijë në Britaninë e Madhe të hënën në...

Fundi i koalicionit?

Një tjetër kërcënim për koalicionin e Merkelit

Andrea Nahles ka njoftuar se do të japë dorëheqjen si udhëheqëse e Partisë Socialdemokrate të...

Hakmarrje?

Izraeli sulme në Siri/ 10 të vrarë

Izraeli ka kryer sulme ajrore në Siri në përgjigje të disa raketa nga vendi fqinj....

Ministri kinez

Kina: Lufta me SHBA do të ishte katastrofë për gjithë botën

 Ministri kinez i mbrojtjes Wei Fenghe kritikoi Shtetet e Bashkuara të dielën për mbështetjen e...