MENU
klinika
Brishtësia e regjimit rus po bëhet e dukshme

Navalny është kërcënim i vërtetë për Putinin

Rinisën sot bisedimet e lëna pezull nga viti 2016

“Katër stinët” e marrëdhënieve Greqi-Turqi

Raundi i 61-të i kontakteve eksploruese midis Greqisë dhe Turqisë është dramatizuar në një shkallë të...

Ja çfarë raportojnë mediat greke

Përfundon takimi Greqi-Turqi

Ka përfunduar pas 3 orësh takimi i delegacioneve Greqi-Turqi, që u rikthyen në tryezën e...

“Shpresat për sukses janë të pakta”

Çfarë pritet të ndodhë sot me bisedimet Turqi-Greqi

Për pesë vite sundoi heshtja. Këtë të hënë (25.01) Turqia dhe Greqia zhvillojnë sërish bisedime...

Nga BBC

“Pasardhësi” i Merkelit, armiqësor me BE-në?

Centristi Armin Laschet është zgjedhur udhëheqës i Demokratëve Kristianë të Gjermanisë (CDU), partia e Kancelares...

Arsyet

Pse Turqia “frikësohet” nga Biden?

Shenjat e para të një pamje të zymtë të marrëdhënieve midis Turqisë dhe SHBA erdhën...

Nga The Washington Post

Të sillet si Trump apo ndryshe? Kjo është dilema e Bidenit për Kinën

Kina më nderoi me një surprizë në Ditën e Inaugurimit, duke sanksionuar 28 ish zyrtarë...

Presion Kinës për...

Administrata e Biden përgatitet për më shumë urdhëra ekzekutivë

Administrata e Presidentit të SHBA Joe Biden javën e ardhshme do të lëshojë më shumë...

“Putini është hajn”

Dy gjëra që mund të ndryshojnë politikën në Rusi

“Putini është hajn!” Turma ka thirrur kështu në qytetet në gjithë Rusinë më 23 janar,...

Bisedimet Turqi-Greqi

Pas 5 vitesh tension, nesër takimi në Stamboll për dialog

Pas të paktën 5 vite të tensionuara nga pretendimet e tyre rivale për ujërat mesdhetare,...

Biseda e parë telefonike

Biden dhe Johnson zotohen për thellim të lidhjeve mes kombeve…

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti amerikan Joe Biden, janë zotuar më 23 janar për...

ANALIZA

Si Biden mund të shpërbëjë “Komisionin 1776” të Trump?

Nga Craig Bruce Smith, Politico Para se të merrte detyrën, Joe Biden u zotua të shpërbëjë...