MENU
klinika
Pas zgjedhjeve

Tani Macron është vërtet presidenti i të pasurve

Deklarata e Sekretarit të Shtetit

Pompeo: Të gatshëm për bisedime pa parakushte me Iranin

Uashingtoni është i gatshëm të flasë me Iranin “pa parakushte”, tha të dielën Sekretari Amerikan...

Priten protesta

Trump nis sot vizitën në Britani

Presidenti i SHBA Donald Trump do të mbërrijë në Britaninë e Madhe të hënën në...

Fundi i koalicionit?

Një tjetër kërcënim për koalicionin e Merkelit

Andrea Nahles ka njoftuar se do të japë dorëheqjen si udhëheqëse e Partisë Socialdemokrate të...

Hakmarrje?

Izraeli sulme në Siri/ 10 të vrarë

Izraeli ka kryer sulme ajrore në Siri në përgjigje të disa raketa nga vendi fqinj....

Ministri kinez

Kina: Lufta me SHBA do të ishte katastrofë për gjithë botën

 Ministri kinez i mbrojtjes Wei Fenghe kritikoi Shtetet e Bashkuara të dielën për mbështetjen e...

"Rruga e re e mëndafshtë"

5 mite për projektin gjigand kinez

Vizioni i Presidentit kinez Xi Jinping për vendosjen e Pekinit në qendër të çështjeve ekonomike...

Project Syndicate

Rruga e Italisë drejt ‘shërimit’

Italia përballet me një krizë të dyfishtë ekonomike. Përpjekjet e bankave qendrore në politikëbërjen kuazi-fiskale...

Akuzat

Kryebashkiaku i Londrës: Trump është si fashist i shekullit XX

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, ka krahasuar gjuhën e përdorur nga Donald Trump për të...

Vrasja e 1000 protestuesve

Ministri kinez: Masakra e Tiananmenit ishte veprimi i duhur

Kina ka mbrojtur masakrën e përgjakshme të Tiananmen ndaj protestuesve të studentëve në vitin 1989,...

Përgatitjet për vizitën

Trump-britanikëve: Përgatituni për Brexit pa marrëveshje

Nigel Farage duhet të përfshihet në negociatat e Brexit dhe Britania e Madhe duhet të...

12 viktima

Sulmi në Virxhinia/ Autori, një inxhinier i pakënaqur

Zyrtarët në qytetin e Virxhinias kanë identifikuar 12 njerëzit e vrarë nga një person i...