MENU
klinika
Deklarata e kryeministrit Conte

Italianët do të votojnë online për koalicionin e ri?

Ç'po kërkon të arrijë?

A do të ketë sukses Macron me Iranin?

Pas samitit të G7, ku Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif u shfaq papritur,...

Takimi Putin-Modi

Së shpejti 25 pakte të reja Rusi-Indi

Presidenti rus Vladimir Putin do të presë Kryeministrin Narendra Modi për një darkë ‘kokë më...

The Guardian

Britania, toka e krizave të përhershme

Të dielën e kaluar u bë e ditur se kryeministri britanik Johnson ishte duke planifikuar...

Project Syndicate

Si mund të negociohet me Bolsonaron?

Në prag të samitit të fundit të G7 në Biarritz, Presidenti Francez Emmanuel Macron e...

Deutsche Welle

Gjermania në luftë për identitet

Në 80-vjetorin e betejës së parë të Luftës së Dytë Botërore, partia populiste e krahut...

Protestuesit bojkotojnë mësimin

“Po vjen fundi”, Kina paralajmëron Hong-Kongun

Mijëra studentë në Hong Kong kanë bojkotuar ditën e parë të mësimit në një valë...

Telefonata me Macron

Rouhani: Merrni masa për marrëveshjen e 2015-ës

Zyra e Macronit ka thënë se gjatë një bisede telefonike, presidenti francez ka kërkuar nga...

Profil

Golda Meir, “Zonja e Hekurt” e Izraelit

Dymbëdhjetë kryeministra kanë shërbyer nga themelimi i Shtetit të Izraelit, më 14 maj 1948 dhe...

Editorial i Washington Post

Salvini po pret një tjetër mundësi

Në politikë, asgjë nuk zgjat përgjithmonë. Dhe në politikën italiane, asgjë nuk zgjat më shumë...

Washington Post

14 arsye pse Trump nuk duhet të jetë më president

Gjysma e dytë e gushtit nuk ishte aspak periudha më e keqe e presidencës së...

The Hill

Mos ndoshta bota po i keqkupton rusët?

Edhe një herë, Rusia është kudo në titujt e lajmeve këtë verë: Protestat paqësore në...