MENU
klinika
Kardiokirurgu më i kërkuar

17 orë në sallë/ Mjeku shqiptar i njohur për ndërhyrjet e rralla në botë

Simptomat e frymëmarrjes

Si kontrollohet astma kur vuan nga një tjetër sëmundje?

GERD, ose sëmundja e refluksit gastroezofageal, shkakton ose përkeqëson simptomat e frymëmarrjes në një numër...

Çfarë po ma shkakton skuqjen?

Unë nuk kam ndryshuar asgjë me rutinën time

Si duket një alergji e lëkurës? Ekzistojnë disa lloje të ndryshme të reaksioneve të alergjisë...

Historia e Laurës

Në spital për 5 vite, tani e kanë dhe fëmijët e mi

Laura dhe dy fëmijët e saj, Emili, 16 vjeç dhe Klei 13 vjeç, kanë parë...

Studimi

Sulm në zemër, trajtimi te gratë më pak efektiv

Gratë janë në rrezik më të lartë për goditje në tru dhe kanë simptoma të...

Ju duhen këta përbërës

Edhe biskotat mund të jenë të shëndetshme

Gjalpi i kikirikut është një produkt i shkëlqyer për ata që duan të humbasin peshë....

Historia e Katias

15 operacione për shkak të infeksioneve

Spina bifida është një gjendje që prek shtyllën kurrizore dhe zakonisht është e dukshme gjatë...

Ilaci Reblozili

I aprovuar për të trajtuar pacientët me beta talasemi

Reblozyl (luspatercept-aamt) është aprovuar për të trajtuar aneminë tek të rriturit me talasemi të cilët...

Kujdes!

Mënyra më e zakonshme për të marrë sëmundjen e “lopës së çmendur”

Sëmundja Creutzfeldt-Jakob (CJD) është një sëmundje e rrallë, degjeneruese, fatale e trurit. Fillimi i simptomave...

Paralajmërimet

Ndryshimi i klimës do të dëmtojë më së shumti fëmijët

Fëmijët do të përballen me më shumë mungesa urie dhe infeksione nëse ndryshimi i klimës...

Kura e vjetër popullore

Koha për një çaj trëndafili. Mbani larg të gjitha virozat e dimrit!

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është një ndër bimët medicinale më të çmuara për nga...

Arsyet për të mos i hedhur

Patatet kanë vlera, por lëkurat e tyre kanë shumë më shumë

Pure apo të skuqura, sido që t’i pëlqeni patatet, është mirë që të mos i...

Reklama