MENU
klinika
Ja 5 arsyet

Pse duhet të hani më shumë argjinare

Jeta ime me dy fëmijë autik

“Autizmi nuk ka asnjë ditë pushim”

“Udhëtimi ynë personal në këtë botë të autizmit filloi pak më shumë se tetë vjet...

Zbulojeni tani

Keni nevojë për një test tiroide?

Për një gjëndër vetëm pak cm në madhësi, tiroidja ka një ndikim të madh në...

Ilaçet apo receta shtëpiake?

Kolla dhe ftohja, ‘problematiket’ e dimrit

Ilacet për kollë dhe ilaçe të të ftohtit  mund të shkaktojnë dëm serioz tek fëmijët...

Çfarë duhet të bëni dhe të mos bëni...

Kur duhet të shqetësoheni për të folurën e fëmijës

Gjyshërit, miqtë, ose fqinjët që shqetësohen për fjalimin e fëmijës ose zhvillimin e gjuhës mund...

Ekspertët tregojnë arsyet

Këto 4 zakone ju mbrojnë nga kanceri i gjirit

Ekspertët kanë zbuluar zakonet që mund të ndihmojnë në parandalimin e kancerit të gjirit, nga...

Me efektivitet të lartë

Trajtimi me bimën medicinale kundër problemeve me aneminë

A keni dëgjuar për Mantelin e Zonjës? Është një bimë shumëvjeçare që i përket familjes...

Historia e Laurës

“Zbulova që kisha turbekuloz… frika më e madhe ishin nxënësit”

Laura kishte kollë për shumë muaj. Disa vizita të mjekëve kishin rezultuar në një varg...

Ja zgjidhja

Fëmija ka probleme me lëkurën dhe s’dini ku të drejtoheni?!

Nëse fëmija juaj ka një gjendje të lëkurës, të tilla si një shenjë lindjeje, ekzeme,...

Çfarë duhet të keni më shumë kujdes

Kujdesi i kordonit kërthizor të foshnjës

Ju do të duhet të mbani gungën e kordonit të kërthizës të pastër dhe të...

Studimi i ri

Pap-test/ Shumë femra bëjnë analiza të kota

Shumë vajza adoleshente amerikane dhe gra të reja nën moshën 21 vjeç po kalojnë analiza...

Si të përballoni ditët e ftohta

Probleme me frymëmarrjen gjatë dimrit?

Teksa temperaturat ulen, fillojnë e shfaqen problemet me frymëmarrjen. Ajri i ftohtë e veçanërisht ai...

Reklama