MENU
klinika
Diagnostifikimi një sfidë e madhe

Sëmundjet e zemrës tek burrat dhe gratë

Nga se shaktohet?!

Nënat e reja duhet të kujdesen për presionin e lartë të gjakut

Të gjitha nënat e reja duhet të dinë shenjat dhe simptomat e tensionit të lartë,...

Synimi kryesor i virusit është...

Çfarë duhet të dinë pacientët e zemrës për koronavirusin?

Koronavirusi duhet të ketë vëmendjen e të gjithëve tani, thonë ekspertët e shëndetit. Dhe njerëzit...

Nga dëshirë për të përtypur akull deri tek...

10 mënyra me të cilat trupi juaj po thotë se diçka nuk shkon

Një dëshirë për të përtypur akull ose për të ngrënë diçka të kripur gjatë gjithë...

Zbulojeni tani!

Pse keratina është e rëndësishme për flokët, lëkurën, thonjtë?

Gjenet në grupin KRT japin udhëzime për bërjen e proteinave të quajtura keratina. Keratinat janë...

Studimi hedh dyshime

A duhet bërë vaksina e Tetanozit dhe Difterinës?!

Duke kundërshtuar një këshillë qeveritare amerikane, një studim i ri sugjeron që të rriturit mund...

Historia e Andit

Sulmi në zemër, i mbijetuar nga ka disa këshilla për ju

Andi u zgjua në orën 4 të mëngjesit dhe shkoi në banjë ndërsa ishte dicka...

Flet eksperti i sëmundjeve infektive në SHBA

Si të mbroni veten nga koronavirusi?

Duke u nisur nga situata e krijuar në të gjithë botën nga coronavirusi i ri...

Bëni një test gjaku nëse...

Duar të plasaritura? Ja cili është shkaku i problemit tuaj

Mos i neglizhoni apo nënvlerësoni ndryshimet që ndodhin në lëkurën tuaj. Hollimi i lëkurës për...

Koronavirusi edhe në Shqipëri?!

“Maskat vetëm për të infektuarit… nuk mbrojnë!”

Me ardhjen në shtetit fqinj, Italinë, duket se Koronavirusi tashmë është kthyer në një shqetësim...

Frikë nga koronavirusi?!

Ja si ta përgatisni në shtëpi xhelin dezinfektues

Në këto kohë është shumë e vështirë të gjendet një dezinfektues duarsh,por edhe nëse gjendet...

Historia e Gabrielit

“Infeksioni i patrajtuar më çoi në sëmundje të valvulave të zemrës”

Pavarësisht sa shumë  u përpoq, Gabrieli kurrë nuk mund të ishte si fëmijët e tjerë. Ndërsa...

Reklama