MENU
klinika
Disa këshilla për prindërit

Kur mund të nisin fëmijët të konsumojnë bukë?

Mësoni nëse kanë lidhje

A shkakton migrena dridhje të syve?

Migrena është një gjendje e njohur për shkaktimin e dhimbjes mesatare deri të rëndë të...

Disa këshilla

Alergji në pranverë? Shmangni këto ushqime

Bllokimet e hundëve, rëndimi dhe simptoma të tjera si teshtimat janë të zakonshme për ata...

Kujdes!

Ky ilaç për tiroiden mund të dëmtojë dëgjimin

Trajtimi i ri i sëmundjes së syve tiroidik mund të dëmtojë dëgjimin Ilaçi i parë...

Sa serioze është...

A duhet të trajtohet gjakderdhja pas lindjes?

Gjakderdhja e rëndë pas lindjes mund të kërcënojë jetën e nënës dhe mjekët herë pas...

Studimi

COVID-19 mund të përkeqësojë dhimbjen e veshkave!

COVID-19 mund të intensifikojë dëmtimin e veshkave tek njerëzit me dëmtime akute të veshkave (AKI),...

Mbase as vetë ju nuk e dini

7 shenjat që tregojnë se vuani nga depresioni

Depresioni nganjëherë quhet “murtaja e shekullit XXI”. Studimet tregojnë se, në të vërtetë, është një...

Studimi

A shkakton presioni i lartë i gjakut gjakderdhje nga hunda?

Presioni i lartë i gjakut, i njohur mjekësisht si hipertension, është një presion arterial që...

Si ta lehtësoni

Pse kruhet zona ku kam qepje?

Sapo keni pasur një plagë të mbyllur me qepje, dhe gjithçka që mund të mendoni...

Studimi

COVID-19 shkakton probleme me tiroiden!

Një organ tjetër duket se preket nga COVID-19: gjendra tiroide. Studiuesit italianë kanë ekzaminuar tiroidet...

Hulumtimi

A ka lidhje të ngrënit mëngjes me diabetin?

Po, sugjeron hulumtimi i ri që zbulon se ngrënia e vaktit të mëngjesit para orës...

Gjithçka që duhet të dini

Sa ujë duhet të pini nëse jeni me diabet?

Nëse jeni duke jetuar me diabet, ju e dini se sa e rëndësishme është të...

Reklama