MENU
klinika
Mos i hani këto 3 ushqime!

Keni probleme me diarrenë dhe s’dini ç’të bëni?

Mësoni shkakun!

Gjendrat e qimeve nën krahë ose në ijë ju infektohen?

Hidradenitis suppurativa është inflamacion i gjëndrave të flokëve në lëkurë nën krahë, në ijë, dhe...

"Koha është gjithçka"

Një e mbijetuar nga goditja në tru ndan këshillat e saj

Në Prill 2016, Bruni, po festonte si një nënë e re. 29-vjeçarja kishte lindur fëmijën...

Rrit ekzaminimin me 50%

Vetëkontrolli për kancerin e qafës së mitrës

Postimi i mjeteve të vetë-marrjes së mostrave për të provuar për virusin që shkakton kancerin...

Kjo llogaritje është shumë e saktë

Si të parashikoni shanset e sëmundjes së veshkave!

Imagjinoni sikur mjeku të mund të parashikojë rrezikun e sëmundjes së veshkave në pesë vitet...

Ky mund të jetë shkaku!

Diarrea zgjat 1 deri në 2 javë ose më gjatë?

Giardia është një parazit mikroskopik që shkakton sëmundjen diarreale të njohur si giardiasis. Giardia (e...

Historia e Anës

Mendova se ishte grip, por nuk u shërova për 2 vite

Më kujtohet dita kur u sëmura, dita kur jeta ime ndryshoi. Në fillim mendova se...

Për sëmundjen e veshkave dhe diabetin

Vitamina D dhe shtesat e vajit të peshkut, çfarë parandalojnë?

Marrja e vitaminave D dhe shtojcave të vajit të peshkut nuk do të parandalojë sëmundjen...

Mund të jetë e rrezikshme!

Çojini të porsalindurit tek nëna, por vetëm pasi…

“Kontakti i menjëhershëm i lëkurës në lëkurë midis të porsalindurve dhe nënave të tyre inkurajohet,...

Mjekët japin alarmin

Çfarë duhet të dini për kancerin e tiroides?

Shpesh dëgjojmë rekomandime të tipit, bëni kontrolle të herëpashershme të gjirit për të zbuluar në...

Çfarë të bëj për ta parandaluar?

Kohët e fundit kam pasur ngërçe, dhimbje barku dhe shpesh ethe

Sistemi tretës zbërthen ushqime dhe lëngje në përbërësit e tyre kimikë — karbohidrate, yndyrna, proteina...

Ky është ilaçi më i ri!

Një kontroll për lindjen që vepron gjatë?

Studiuesit kanë zhvilluar një copë lëkure që një ditë mund t’u japë grave aftësinë për...

Reklama