MENU
klinika
Ja mënyrat...

Mbani nën kontroll varësinë nga ushqimi dhe humbni peshë

Historia e Artanit

“Kisha djersitje të keqe, analizat më treguan sëmundjen…”

Është  e rëndësishme që njerëzit të dinë se sa serioze është kjo sëmundje. Kam fibromialgji (një...

Kujdes!

Thonjtë e keqformuar janë shenja e kësaj sëmundje

Bullosa e epidermolizës distrofike është një nga format kryesore të një grupi gjendjesh të quajtur...

Ja cilat janë pikat kyç

Si bëhet ekzaminimi i porsalindurve?!

Ekzaminimi i të porsalindurve zakonisht fillon me një test gjaku 24 deri në 48 orë...

Ja ç'thonë studimet

Të mbijetuarit nga goditjet në tru mund të mos marrin ilaçe

Gati dy të tretat e njerëzve që mbijetojnë nga një lloj goditjeje shpesh herë vdekjeprurëse...

Shafrani lufton 160 sëmundje

Lëng limoni dhe shafran, mrekullia e pazbuluar e natyrës

Gjëja më e mirë në lidhje me këtë mrekulli të natyrës është se është plotësisht...

Qetëson shkenca

Ç’bën COVID-19 me organet dhe ç’ndodh në shtatëzani?

Nuk është shumë e panjohur për llojin e ri të koronavirusit të quajtur COVID-19, por...

Ja çfarë duhet të shmangni

4 mënyrat më të mira për të parandaluar urthin

Shumë nga ne mund të përjetojnë urth herë pas here, veçanërisht pasi kemi ngrënë shpejt...

Karakteristikat e sëmundjes së rrezikshme

Kjo lloj anemie mund të prekë gjithë trupin!

Anemia Diamant-Blackfan është një sëmundje që prek kryesisht palcën e eshtrave. Njerëzit me këtë gjendje...

Studimi

Ky veprim do t’ju mbrojë nga diabeti!

Marrja e ilaçeve siç është përshkruar ul në mënyrë të konsiderueshme rrezikun e pacientëve me...

Mësoni çfarë është

Kokë në formë jonormale dhe tipare të veçantë të fytyrës?

Sindroma Kraniofrontonasale është një gjendje e rrallë e karakterizuar nga mbyllja e parakohshme e disa...

Një histori e trishtë

“Po flisja në telefon me nënën kur pësova atak kardiak”

Unë u ula në divan me gruan, duke parë televizor natën e së premtes dhe...

Reklama