MENU
klinika
Historia e Belës

“Nuk do ta ndryshoja kurrë jetën time”

Mësoni shenjat dhe trajtimin!

Kryeni punë të rënda manuale? Mund t’ju prekë ky çrregullim!

Sëmundja Kienböck është vdekja e kockave për shkak të një mos furnizimi me gjak (osteonekrozës)...

Kujdes!

Këto janë shenjat e para të infeksionit në veshka

Veshkat janë 2 organet në formë fasule që filtrojnë produktet e mbeturinave nga gjaku dhe...

Terapia pas një traume për fëmijët e vegjël

Historia e Brianës, “dëshmitare” e 11 shtatorit

Briana ishte në anën tjetër të rrugës në New York më 11 shtator 2001, kur...

Trajtimi

Cilat janë simptomat e depresionit pas lindjes?

Nëse ju ose shoqe juaja ka depresion pas lindjes, nuk jeni vetëm. Gjendja, e cila...

Normalizimi i ...

Valeriana, të gjitha benefitet e “mikeshës së gjumit”

Bimës së Valerianës i atribuohen shumë veti fitoterapike, të cilat lidhen me prezencën e disa...

Kujdes!

Këta antibiotikë nuk duhet të përzihen me ilaçe të tjera!

Quinupristin dhe dalfopristin i përkasin një klase të antibiotikëve të quajtur streptogramins. Këto ilaçe jepen...

Si shkaktohet?

Helmimi nga tymi. Sa i rrezikshëm është?

Monoksidi i karbonit është një gaz pa ngjyrë, pa erë, pa shije. Prodhohet nga substanca...

Kujdes!

Pickimi nga merimangat mund të shkaktojë infeksion të rrezikshëm

Tifoja scrub është e lidhur me sëmundjet rickettsial dhe është shkaktuar nga Orientia tsutsugamushi. Përhapet...

Historia e Danielës

“Fëmijët e mi më gjetën dhe më shpëtuan jetën”

U deshën katër vite zhgënjyese, të dhimbshme për të zbuluar se të gjitha simptomat nga...

Studimi

Sëmundja e plakjes së trurit, përse prek më shumë gratë

Quhet ndryshe sëmundja e harresës dhe mund të shfaqet papritur tek kushdo. Alzaimeri, shkakton probleme...

Receta e vetme e çajit të hithrës

Një filxhan në ditë dhe flokët tuaja do të rigjenerohen menjëherë

Në mjekësinë popullore hithra njihet si mbretëresha e bimëve mjekësore, për shkak të efekteve të...

Reklama