MENU
klinika
Sëmundjet që kuron

Hipnoza, kur duhet përdorur?

Përdorimet e jashtëzakonshme të Aloes

“Bima e përjetësisë” përmban 74 enzima, vitamina e minerale

Kur dëgjoni ‘aloe vera’, mund t’ju vijnë ndër mend disa pëdorime të kësaj bime, por...

A është e trashëgueshme?

“Nëna ime ka fibromialgji dhe unë kam të njëjtat simptoma…”

Fibromialgjia, një gjendje kronike dhimbjeje që prek shumë njerëz, mund të trashëgohet në familje. Fibromialgjia...

Për disa pacientë

Kjo sëmundje e gjakut mund të jetë e shërueshme

Disa pacientë me përmirësim nga kanceri i gjakut të quajtur limfoma folikulare mund të konsiderohen...

Shokojnë rezultatet

Përdorimi i drogës rrezik për zemrën pas operacioneve

Përdoruesit e drograve të rënda kanë gati dy herë më shumë të ngjarë të kenë...

Ja çfarë thotë studimi!

Nuhatja e dobët rrezik vdekjeje tek të moshuarit?

Studimet e mëparshme kanë treguar një lidhje midis humbjes së nuhatjes tek të rriturit dhe...

Nuk e dija çfarë kisha

Gjatë stërvitjes nuk mbushesha dot me frymë

Për një kohë të gjatë, Beni dhe prindërit e tij nuk e dinin se çfarë...

Trajtimi i diabetit

Administrata e Barnave ka nisur hetimin për lëndë kancerogjene

Nivelet e kimikateve të mundshme që shkaktojnë kancer në ilaçet metformin të diabetit , janë...

Këshillat

Si të shmangni njollat e dhëmbëve kur të shijoni verë të kuqe?

“Ju nuk keni pse të mbani dhëmbët me njolla nëse i festoni festat me verë...

Arsyet

Mishrat e bardhë të dhëmbëve, çfarë problemesh tregojnë?

Ngjyra normale e mishrave të dhëmbëve është ajo rozë. Kur mishrat e dhëmbëve ndryshojnë ngjyrën,...

Nuk ia njohim vlerat

Mos e hidhni më! Hirra, eliksiri i vërtetë i shëndetit

Hirra është produkti magjik i cili krijohet gjatë prodhimit të djathit dhe kosit, dhe në...

Një vizitë në shtatzani

Ishte djalë! Por, kishte disa paaftësi

Pablo lindi me një buzë dhe qiellzë të çarë. Ai është një djalë i vogël...

Reklama