MENU
klinika
Si ta menaxhoni!

Osteoartrit/ Mbani mend dy mënyra për ta luftuar

Efektet qetësuese

Probleme me tretjen? Provoni njëherë kamomil dhe xhinxher!

Pas vakteve të pasura me proteina dhe yndyra, shpesh ndihemi të fryrë dhe aspak rehat....

Kujdes, duhet të shkoni menjëherë tek mjeku!

Dhimbje në kocka, brinjë, kafkë? Kërcitje jonormale?

Ju keni disa lloje të qelizave të gjakut: Qelizat e kuqe të gjakut mbajnë oksigjen;...

Bëni kujdes!

Keni këtë çrregullim? Rrezik i lartë ndaj infeksioneve

Çregullimet e qelizave plazmatike janë të rralla. Ato fillojnë kur një qelizë e vetme plazmatike...

Infeksionet e gjirit pas lindjes

A mund ta ushqej fëmijën me gji gjatë trajtimit?

Post do të thotë “pas”, dhe partum do të thotë “shtatëzani”, kështu që termi postpartum...

Flasin mjekët

Me ndërhyrje dhe më shumë ilaçe pas operacionit

Mjetet qetësuese në formën e ilaçeve u përshkruhen 1 në 5 pacientë që marrin një...

Përfitimet shëndetësore

Kumbullat e thata – 5 arsye për t’u ëmbëlsuar

Edhe pse i shihni shpesh në treg, ndoshta i keni nënvlerësuar kumbullat e thata. Benefitet...

Mësoni se si

Procedurat për të zbuluar ngushtimin e një arterie

Në angiografinë e arterieve periferike (ato të krahëve, këmbëve dhe trungut — përveç atyre që...

Mësojeni!

Testi për anomalitë serioze në ritmin e zemrës

Testimi elektrofiziologjik përdoret për të vlerësuar anomalitë serioze në ritmin e zemrës ose përçueshmërinë elektrike....

Cilat janë rezultatet dhe efektet anësore?

Trajtimi i kancerit të gjirit më terapi rrezatimi

Çfarë është terapia me rrezatim? Terapia me rrezatim është një trajtim i kancerit që përdor...

E mahnitshme!

99 vjeç, ky doktor i zemrës ende udhëheq studime

Në moshën 99 vjeç, shumica e njerëzve nuk përfshihen në kërkime komplekse të financuara nga...

Farmacia në shtëpi

Rozmarinë në ballkon dhe mësoni si ta përdorni

Rozmarina është bimë shumëvjeçare me gjethe të holla, të forta e të përthyera paksa në...

Reklama