MENU
klinika
Kur duhet të shkoni tek mjeku

Pse fytyra e një të porsalinduri bëhet më puçrra të vogla të kuqe?

Ja çfarë e shkakton

Keni dhimbje dhe djegie në kyçe pasi qëndroni ulur në gjunjë?

Bursiti i gjurit është inflamacion i një qeseje të vogël të mbushur me lëng (bursa)...

Kujdes, mund të keni probleme me zemrën!

Keni shpesh gjendje të fikti ose ndiheni të pafuqishëm?

Bllokimi i degëve përcjellëse është një gjendje në të cilën ka një vonesë ose bllokim...

Simptomat

Alergji ndaj penicilinës? Si ta kuptoni menjëherë?

Alergjia ndaj penicilinës është një reagim jonormal i sistemit imunitar ndaj penicilinës ,një ilaç antibiotik....

7 këshilla

Si të mbani nën kontroll tensionin e gjakut

Humbni në peshë Mbipesha rrit rrezikun e tensionit të lartë. Edhe një humbje e vogël...

Ndoshta e keni të gjithë në shtëpi

Begonia e Shqipërisë, lule me vlera befasuese medicinale

Begoniat janë lule të mirënjohura në Shqipëri, kryesisht për bukurinë e tyre të spikatur. Por...

Demenca

Humbja e dëgjimit dhe lidhja me Alzheimerin

Tingulli ka fuqinë për të stimuluar trurin, kjo është arsyeja pse humbja e dëgjimit ka...

Studim i ri

A nxisin hormonet e stresit rritjen e tumoreve?

Gratë që vuajnë nga stresi post-traumatik mund të jenë në rrezik më të lartë për...

Shkaku mund të jetë lindja e parë

Keni probleme me legenin?!

Ndërsa lindja cezariane mund të nënkuptojë kohën më të gjatë të rimëkëmbjes pasi fëmija  ka...

Çfarë saktësisht janë trigliceridet?!

“Kolesteroli është i lartë, por kështu janë edhe trigliceridet…”

Trigliceridet janë forma më e zakonshme e yndyrës në rrjedhën e gjakut. Ato përbëhen nga...

Gabimet që duhet të shmangni

Si të kujdeseni për stomakun çdo ditë

Ushqyerja e shëndetshme shkon krah për krah me mirëqenien e stomakut. Marrëdhënia mes ushqimit dhe...

'A është normale kjo?'

“Kam vënë re që me plakjen shenjat në trup më janë shtuar”

Nëse vëreni më shumë shenja të zeza dhe blu në trupin tuaj, ka shumë të...

Reklama