MENU
klinika
E kishit nënvlerësuar karafilin?

5 vitamina dhe 10 minerale thelbësore për shëndetin

Bashkon 5 përbërësit më të fuqishëm

Shurupi i bërë vetë që lufton kollën dhe gripin

Shuruprat e kollës të blerë në farmaci shpesh përfliten për kimikate dhe përbërës të dyshimtë...

Me lëkura limoni

2 mënyra për të kuruar dhimbjet dhe ënjtjet e kyçeve

Dhimbjet dhe inflamacioni i kyçeve mund të kurohen më së miri me lëkura limoni. Pse...

Si ta përgatisni!

Çaji i darkës për një mendje të relaksuar dhe gjumë të mirë

Ëndrrat e këqija, përgjumja gjatë ditës, dhimbja e kokës, mungesa e oreksit, lodhja, tharja e...

Si ta kuroni në kushte shtëpie!

Zjarri i natës, një formë e rrallë herpesi

Zjarri i natës është virusi që e bën trupin tuaj të duket sikur ka marrë...

4 shenjat paralajmëruese

Gjendra tiroide ka dalë jashtë kontrollit?

Gjëndra tiroide është përgjegjëse për prodhimin e tiroides, hormonit që kontrollon metabolizmin e njeriut, frymëmarrjen,...

Një re mitesh dhe koncepte të gabuara

Fëmijët në spektrin e autizmit: Unike dhe plotësisht interesante!

Autizmi është një gjendje fëmijërore që gjithmonë duket se është e rrethuar nga një re...

Disa efekte kërcënuese për jetën

A i tejkalojnë efektet anësore të ilaçit tuaj përfitimet e tij?

Pothuajse çdo ilaç në përdorim sot ka efekte anësore. Disa nga këto do të jenë...

Problemi i madh i Lusit

Nënë – rraskapitja mund të ishte normale

Fëmijët e tyre ishin në shtrat, ndërsa Lusi dhe burri i saj, Adami po pastronin...

Defiçiti i vëmendjes

Hiperaktiviteti/ A mund të jetë vaji i peshkut ilaç për disa fëmijë?

“Fëmijët me çrregullim të deficitit të vëmendjes / hiperaktivitetit (ADHD) dhe me nivele të ulëta...

Kura që s'ka nevojë për recetë mjeku

Si ta përdorni sodën e bukës 5 ditë, për dëmtimet e veshkës

Bikarbonati i natriumit, ose më së shpeshti njohur si sodë buke, është një përbërës kimik...

Ja cfarë duhet të bëni!

A keni nevojë për teste për urth në stomak?

Ju jeni një njeri që i shijon të gjitha vaktet, por tani po paguani për...

Reklama