MENU
klinika
Çfarë është e ndaluar?

Çfarë duhet të bëni nëse dikush kalon një krizë epilepsie!

Studimi

Dieta e shpejtë mund të forcojë shëndetin e zemrës

Dieta rutinë mund të zvogëlojë rrezikun e dështimit të zemrës dhe vdekjes në pacientët që...

2 receta natyrale

Shpëtoni nga problemet me kolitin

Regjimi i varfër ushqimor, jeta sedentare, abuzimi me alkoolin dhe obeziteti janë disa prej shkaktarëve...

Ndiqni këto hapa!

Është shumë e thjeshtë të mbroheni nga gripi

Simptomat më të shpeshta të gripit janë temperatura, kolla e thatë, dhimbja e kokës, dhimbje...

Mos bëni të njëjtat gabime që bëra unë!

Zonja, është koha të flasim për shëndetin tuaj

Nëse do t’u tregoja grave atë që dëshiroja të dinin , do të ishte: Mos...

Çfarë duhet të bëni

Ju është rritur niveli i sheqerit në gjak kohët e fundit?

Bëni një test A1C për të zbuluar nivelet tuaja mesatare – e rëndësishme të dini...

Ja çfarë duhet të dini!

A ka ndonjë lidhje midis kësaj sëmundje dhe autizmit?

Mitokondri janë pjesë të vogla të pothuajse çdo qelize në trup. Mitokondritë janë si shtëpia...

Astma, mbipesha, tensioni

Kos frutash? Biskota? Jeni duke i shkaktuar një dëm fëmijës tuaj

Zakonet e këqija të ngrënies fillojnë në moshë të re te fëmijët, zbulon një studim...

Vlerat ushqyese

Çfarë ndodh në organizëm nëse hani një kastravec në ditë?

Kastravecat janë ndër dhuratat më të mrekullueshme të natyrës. Ky frut është shumë i rëndësishëm...

Pse shfaqen?

Tiroidet dhe problemet pas lindjes

Çfarë është tiroidit pas lindjes? Tiroiditi pas lindjes, ose pezmatimi i tiroides pas lindjes, prek...

Historia frymëzuese e Gabrielës

Si dallova simptomat e rënda të lupusit!

Në shkurt 2009 pësova për herë të parë simptoma të rënda të lupusit. Unë kisha...

Studimet e reja

Shtatzënë? Presioni i gjakut lidhet direkt me rreziqet e zemrës

Presioni i lartë i gjakut i lidhur me shtatzëninë i vë gratë në rrezik më...

Reklama