MENU
klinika
Efekte të forta në organizëm

Kura 5-ditore me mjaltë dhe hudhra

Ekspertët japin përgjigje

Përse trupi kërkon më shumë ushqim në dimër?!

Trupi i njeriut është në gjendje të flasë e të shprehet qartë për atë që...

Nuk mund të trajtohet

Pas diagnozës me hemofili, Leandi u përkeqësua…

Leandi ka hemofili, një gjendje mjekësore në të cilën aftësia e gjakut për tu mpiksur...

Ja cili ilaç është

Përdoret për acidin e urinës, por kuron dhe sëmundjet e veshkave

Një ilaç që përdoret zakonisht për të trajtuar acidin e tepërt të urinës mund të...

Trajtimi i tumoreve

Kujdes nga kjo sëmundje, brenda një jave…

Sindroma tumoriale e lizës (lizë quhet shpërbërja e një qelize , këputjen e murit të...

Studimi më i ri

Obeziteti forcon efektivitetin e terapisë të kancerit të mushkërive

Obeziteti është rrallë një mik për shëndetin, por në një kontekst mjekësor mund t’u japë...

Dëllinja e zezë bima magjibërëse

Si të përgatisni kurën për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Dëllinja është një nga pemët me shtat mesatar më të rritura në Evropë dhe veçanërisht...

A mund ta marrin këtë virus të moshuarit?

Mbesa ime u diagnostikua me mono, por ka një problem…

Ne duhet të bëjmë dallimin midis sëmundjes, mononukleozës (mono) dhe virusit që më së shpeshti...

Historia e Sarës

Të jetosh me sindromën e trashëguar të kancerit të gjirit

Si një 36-vjeçare pa histori familjare të kancerit të gjirit, unë nuk u shqetësova fillimisht...

Mësojini, në rast rreziku

Këto tre hapa mund të shpëtojnë jetë!

Pak njerëz i mbijetojnë arrestit kardiak kur ndodh jashtë një spitali, por nëse më shumë...

Rritja e presionit të gjakut

Ajri i ndotur, rreziku i heshtur për gratë shtatzëna

Ndotja e ajrit nga automjetet rrit rrezikun e presionit të lartë të rrezikshëm për gratë...

Zbulojini!

6 shenjat e çuditshme që tregojnë se keni mungesë të hekurit

Hekuri është një nga lëndët ushqyese më të rëndësishme pasi ndihmon proteina të ndryshme të...

Reklama