MENU
klinika
Nga patatet në çorape tek kompresat me uthull

Disa metoda të gjysheve për të ulur temperaturën

Ja si të veproni

Dhimbje gjatë daljes së dhëmbëve tek fëmijët?

Sikleti nga dhëmbi, i cili mund të fillojë që në 3 muaj, mund të zgjojë...

Studimi i ri

Injektimi në vena, vaksina kundër Turbekulozit bëhet më e fuqishme

Vaksina e tuberkulozit (TB) është larg nga pagabueshmëria, por hulumtimi i ri për kafshët sugjeron...

Testet që duhet të bëhen

Keni probleme me mpiksjen e gjakut… ja si ta kuptoni

Frenuesit janë antitrupa që sistemi imunitar zhvillon sepse ai e sheh faktorin e koagulimit të...

Nëna 32-vjeçare vuan nga zemra dhe....

Që kur ishte fëmijë i treguan për ‘zemrën e saj të plakur’…

Që kur Ani ishte fëmijë, njerëzit i kanë thënë se është “plak” në zemër. E...

Çaj mali me limon e mjaltë

Superfuqia e natyrës kundër të ftohtit

Një filxhan çaji mali i ngrohtë me limon dhe mjaltë zbut dhe qetëson gjithë organizmin...

Vaj ulliri dhe kripë

Problemet me kockat tashmë kanë një zgjidhje

Dhimbjet e kockave po kthehen në një problem shëndetësor shumë i përhapur kudo, edhe në...

Çfarë duhet të di?

Histori/ “Doktori më tha se kam dhjam në mëlçi…”

Sëmundja jo alkoolike yndyrore e mëlçisë (NAFLD) është një gjendje ku dhjami ndërtohet në mëlçi,...

Studimi i ri

Afër identifikimit të qelizave burimore të leucemisë…

Leucemia akute mieloide është lloji më i zakonshëm i leukemisë tek të rriturit. Karakterizohet nga...

Çfarë duhet të bëni?

Fëmija ka skuqje rreth qafës, në krahë dhe zonën e pelenave?

Skuqja nga nxehtësia shihet më shpesh tek foshnjat dhe fëmijët e vegjël. Ndodh gjatë motit...

Testi i dëgjimit i domosdoshëm

A dëgjojnë të porsalindurit?

Kur keni një fëmijë, duket se vizitoni mjekun gjatë gjithë kohës për kontrolle në peshë...

Reklama