MENU
klinika
Ja çfarë thonë studiuesit

Infeksionet e traktit urinar mund të shkaktojnë goditje në tru!

Të jetosh me diabetin

“U  diagnostikova me diabet tre muaj para shtatzënisë…”

U  diagnostikova diabetike tre muaj para se të mbetesha shtatzënë. “Ndjehem sikur duhet ta ndryshoj...

Rezultatet tronditëe të studimit

Çrregullimet e gjumit shkaktojnë migrenë?!

Çrregullimet  e gjumit duket se janë një shkak për dhimbje koke të migrenës, sipas një...

Paralajmërimi i studiuesve

Alkooli dhe ilaçet për ankthin, një kombinim i rrezikshëm!

Njerëzit që pinë rregullisht me tepricë kanë gjithashtu të ngjarë të përdorin benzodiazepines, zbulon një...

Si t’i zgjidhni dhe përdorni

Sekretet e çmuara të luleve të hudhrës

Kërcejtë e njomë të luleve të hudhrës janë një pjesë mjaft e këndshme e gjithë...

Prekin rreth 70% të grave

Fibroza e mitrës duhet të jetë gjithmonë shqetësues?

Fibromat e mitrës janë të zakonshme, që prekin rreth 70% ose më shumë gra. Mjekët...

Studimi tregon të vërtetat

Transfuzioni/ Gjaku i vjetër është njësoj i sigurt si gjaku i ri

Transfuzioni me qelizat e kuqe të gjakut të freskët nuk është më i mirë se...

Historia e trishtë e Erinës

Djali po zvarritej dhe tërhiqte këmbën e majtë

E izoluar dhe e frikësuar, Erina hodhi në internet kërkimin e informacionit në lidhje me...

Studimi

Tregon skaneri i trurit fëmijët që rrezikojnë nga ankthi?

Çështjet  e shëndetit mendor të fëmijëve janë të vështira për t’u parashikuar derisa ato nuk...

Hisoria e Majkut

“Kur harrova recetën, kuptova që isha bërë i varur nga ilaçet”

Majk u rrit në një familje tipike sportistësh , duke luajtur basketboll,volejboll  në rrugë dhe...

Studimi

‘Mikrobet’ e fëmijëve shkaktar për astmën?!

Mikrobet që jetojnë në rrugët e sipërme ajrore të një fëmije mund të lidhen me...

Mësoni simptomat

A mundet djegia që ndjeni në fyt të jetë sëmundja GERD?

Urthi. Miliona njerëz vuajnë nga kjo gjendje. Por çfarë është saktësisht dhe, më e rëndësishmja,...

Reklama