MENU
klinika
Rezultatet e hulumtimit

Vitamina D nuk mjafton për të parandaluar thyerjen e kockave!

Kurrë mos i injoroni këto shenja

Dhimbje koke, të vjella, dëmtim të shikimit… mund të jeni në rrezik

Sëmundja  Schilder është një çrregullim i rrallë progresiv demielinues që zakonisht fillon në fëmijëri. Sëmundja...

Zbuloni çfarë është

Keni lëvizje të shpeshta të syrit dhe spazma muskular?

Mioklonus Opsokonus është një çrregullim neurologjik i rrallë që karakterizohet nga një ecje e paqëndrueshme,...

"Një sëmundje e rrallë, por e rëndë..."

Miratatohet vaksina e parë për Ebola për të rriturit

Vaksina e parë për Ebola e aprovuar nga Administrata e Ushqimit dhe e Barnave e...

Studimi i ri vendos 'pikat mbi i"

Cilët njerëz janë më të rrezikuar nga diabeti?

Ekzistojnë ndryshime të konsiderueshme në shkallët e diabetit të diagnostikuar dhe të pa diagnostikuar midis...

Meqë jemi në sezonin e tij

Çfarë duhet të dimë për gripin sezonal?

Gripi është një sëmundje virale e cila shkaktohet nga viruset e gripit sezonal. Viruset përhapen...

Përtej paragjykimeve

Bashkëjetesa me Sindromën Down është lumturi…

I punësuar, duke jetuar në mënyrë të pavarur, një anëtar aktiv i komunitetit të tij...

Mësojeni nga se vuan...

Fëmija ka frymëmarrje të shpejtë apo lëvizje anormale të syve?

Sindroma Joubert është një keqformim i rrallë i trurit që karakterizohet nga mungesa ose moszhvillimi...

Rreziqet për shëndetin

Mungesa e kaliumit shkakton goditje në tru?!

Kaliumi është i nevojshëm për funksionimin normal të të gjitha qelizave. Rregullon rrahjet e zemrës,...

Ja çfarë duhet të dini

Keni shikim të paqartë dhe shqetësoheni për katarakte?

Humbja e vizionit është një gjë e frikshme. Mund të nënkuptojë më shumë aksidente, të...

Kjo është arsyeja

Keni fryrje të syve gjatë gjithë ditës?

Blefarospazma beninje thelbësore (BEB) është një çrregullim neurologjik progresiv i karakterizuar nga kontraktime të pavullnetshme...

Ky mund të jetë shkaku

Lëkura e foshnjes është e zbardhur dy javët e para?

Inkontinentia pigmenti (IP) është një çrregullim i trashëguar i pigmentimit të lëkurës që shoqërohet gjithashtu...

Reklama